Չեխական Լիբերեց քաղաքից մի երիտասարդ որոշել է ինքնասպան լինել այն բանից հետո, երբ սիրած աղջիկը մերժել է նրան: Կյանքի հետ հաշիվները փակել նա որոշել է արտասովոր կերպով: 21-ամյա մերժված երիտասարդը մտել է պահապան շների ազատավանդակը:
Ամենայն հավանականությամբ, նա հույս է ունեցել, որ գելխեղդ շները նրան կբզկտեն: Սակայն հարեւանին պատկանող շները չեն հարձակվել երիտասարդի վրա: Նա սկսել է գրգռել կենդանիներին՝ փորձելով ագրեսիա առաջացնել: Հարեւանը բակում աղմուկ է լսել եւ ոստիկանություն զանգահարել:
Ըստ ИТАР-ТАСС-ի, իրավապահներին հաջողվել է չկայացած ինքնասպանին դուրս բերել ազատավանդակից: Երիտասարդին տարել են հոգեբուժարան: Այնտեղ նա խոստովանել է, որ իր տանջալից մահով ցանկացել է «պատժել» իր սերը մերժած աղջկան:
Նույնիսկ հոգեբուժարանում երիտասարդը չի հրաժարվել ինքնասպանության մտադրությունից, այդ պատճառով բժիշկները որոշել են նրան թողնել այնտեղ՝ բուժման նպատակով:

Молодой человек из чешского города Либерец решил покончить с собой после того, как ему отказала девушка. Свести счеты с жизнью он решил довольно необычным способом. Отвергнутый 21-летний юноша бросился в клетку к сторожевым собакам.
Влюбленный, видимо, надеялся, что волкодавы его растерзают. Однако собаки его соседа, в вольер к которым он залез, не стали на него нападать. Молодой человек стал дразнить животных, пытаясь вызвать у них агрессию. Сосед услышал шум во дворе и вызвал полицию.
Как сообщает ИТАР-ТАСС, стражи порядка сумели выманить несостоявшегося самоубийцу из собачьего вольера. Молодого человека увезли в психиатрическую клинику. Там он признался, что своей мучительной смертью хотел «наказать» отказавшую ему подругу. Незадолго до этого он признался девушке в любви, но та сказала, что не может ответить ему взаимностью.
Даже в психиатрической лечебнице молодой человек не отказался от своих суицидальных намерений. Поэтому медики приняли решение оставить его там на лечение.