Հարավային Կորեայում «Սեւոլ» նավի կործանման վայրում որոնողական աշխատանքներին մասնակցող ուղղաթիռը աղետի է ենթարկվել:
Միջադեպը տեղի է ունեցել այսօր՝ հուլիսի 17-ի առավոտյան, Կվանչժու քաղաքում, Սեուլից 320 կմ դեպի հարավ-արեւմուտք: Ուղղաթիռը չճշտված պատճառներով ընկել է Կվանսան նահանգի բնակելի շենքերի վրա, որի հետեւանքով ուղղաթիռում գտնվող 5 անձինք զոհվել են:
Թեթեւ վնասվածք է ստացել այդ պահին փողոց անցնող մի աշակերտուհի, հաղորդում են տեղի լրատվամիջոցները:
Ուղղաթիռը պատկանել է Կանվոն նահանգի հրշեջ ծառայությանը եւ ուղարկվել էր Չինդո կղզի, որի ափերի մոտ ապրիլի 16-ին խորրտակվել էր «Սեւոլ» նավը: Ներկայումս փրկարարները հանգցնում են ավիաաղետի վայրում բռնկված կրակը:

Вертолет, принимавший участие в поисковых работах на месте гибели парома «Севол», потерпел крушение в Южной Корее.
Инцидент произошел утром 17 июля в городе Кванчжу, в 320 километрах к юго-западу от Сеула. Вертолет по неустановленным пока причинам рухнул на жилые кварталы округа Квансан. В результате все пятеро находящиеся на борту погибли. Легкие ранения получила проходящая по улице школьница, сообщают местные СМИ.
Как уточняется, машина принадлежала службе пожарной охраны провинции Канвон и была мобилизована в район острова Чиндо, у берегов которого 16 апреля затонуло судно. Сейчас спасатели тушат пожар, вспыхнувший на месте авиакатастрофы.