Լեռնային Ղարաբաղի ՊԲ հարավային ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասի մարտական հենակետերից մեկում այսօր՝ հուլիսի 18-ին, մահացու հրազենային վիրավորում ստացած ժամկետային զինծառայող Գեւորգ Ավագյանին սպանելու կասկածանքով ձերբակալվել է նրա ընկերը:
Ինչպես NEWS.am-ին հայտնեցին ՊՆ քննչական ծառայությունից, դեպքի առթիվ ՀՀ ՊՆ քննչական ծառայությունում ՀՀ քր. օր-ի 104 հոդ. 1-ին մասի /սպանություն/ հատկանիշներով հարուցվել է քրեական գործ, կատարվում է նախաքննություն:
Սպանություն կատարելու կասկածանքով ձերբակալվել է ժամկետային զինծառայող, շարքային Արմեն Հրաչյայի Սարգսյանը:

По подозрению в убийстве военнослужащего срочной службы Геворка Авакяна, которое было совершено 18 июля на одном из опорных пунктов на южном направлении границы Нагорного Карабаха, задержан его сослуживец.
Как сообщили Новости Армении – NEWS.am в Следственной службе  Министерства обороны Армении, по факту было возбуждено уголовное дело по признакам части 1 статьи 104 Уголовного кодекса Армении (убийство), ведется предварительное следствие. По подозрению в совершении убийства задержан военнослужащий срочной службы, рядовой Армен Саркисян. Предварительное следствие по уголовному делу продолжается.
Напомним, что на одном из опорных пунктов на южном направлении границы Нагорного Карабаха 18 июля смертельное огнестрельное ранение получил военнослужащий Геворк Авакян 1994 года рождения.