Ռուսաստանի նախագահ Վլադիմիր Պուտինի հռչակը Ռուսաստանում վերջին մի քանի տարիների ընթացքում ամենաբարձր մակարդակի է հասել: Այդ մասին վկայում է Gallup ամերիկյան հետազոտական կենտրոնի կողմից անկցացված հարցման արդյունքները:
Հարցման տվյալներով՝ Ռուսաստանի քաղաքացիների 83%-ը լիովին հավանություն են տալիս են Պուտինի ղեկավարությանը: Բացի այդ, 73%-ը հայտարարել են, որ պետության ղեկավար ճիշտ ուղղություն է վերցրել, հաղորդում է Gazeta.ru-ն:
Չնայած արեւմուտքի կողմից Ռուսաստանի դեմ ուղղված նոր պատժամիջոցներին՝ ռուսները կարծում են, որ երկրի տնտեսությունը բարելավվում է: Հարցվածների 65%-ը բավարարված են Ռուսաստանում ազատականությամբ:
Ռուսաստանի քաղաքացիների անվստահությունը ԱՄՆ-ի եւ Եվրոպայի նկատմամբ արտացոլվում է այլ երկրների նկատմամբ ռուսների վստահության ռեկորդային ցածր ցուցանիշով:

Популярность президента России Владимира Путина среди россиян достигла самого высокого уровня за последние годы. Об этом свидетельствуют результаты опроса, проведенного американским центром исследований Gallup.
По данным опроса, 83% российских граждан полностью одобряют руководство Путина. Кроме того, 73% заявили о том, что глава государства выбрал правильный курс, передает Gazeta.ru
Несмотря на введение Западом новых санкций в отношении России, россияне считают, что экономика страны улучшается. Также 65% опрошенных удовлетворены свободой в России.
Неодобрение граждан России относительно США и Европы выражается также в рекордно низких показателях доверия россиян к странам.