Ադրբեջանի,  Վրաստանի եւ Թուրքիայի պաշտպանության նախարարներ Զաքիր Հասանովը, Իրակլի Ալասանիան եւ Իսմեթ Յըլմազը օգոստոսի 18-ին կհանդիպեն  Նախիջեւանում, հաղորդում է Ադրբեջանի ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Այցի շրջանակում նախատեսվում է հանդիպում Նախիջեւանի օրենսդիր մարմնի նախագահ Վասիֆ Թալիբովի հետ: Կկայանա նաեւ նախարարների դեմ առ դեմ, ինչպես նաեւ եռակողմ ձեւաչափի հանդիպում: Այցի շրջանակում նախատեսվում է նաեւ այցեր Առանձին համազորային բանակի զորամասեր, Նախիջեւանի պատմամշակութային վայրեր: Այցը կշարունակվի մինչեւ օգոստոսի  19 –ը:

Главы оборонных ведомств Азербайджана, Грузии и Турции – Закир Гасанов, Ираклий Асалания и Исмет Йылмаз встретятся в Нахичевани18 августа. Об этом сообщает пресс-службе Минобороны Азербайджана.
В рамках визита предусмотрена встреча с председателем законодательного органа Нахиджевана Васифом Талибовым. Также пройдут переговоры министров как в формате тет-а-тет, так и в трехстороннем формате. В рамках визита предусмотрено посещение воинских частей Отдельной общевойсковой армии, историко-культурных памятников Нахиджевана. Визит продлится до 19 августа.