ԱՄՆ դոլարի փոխարժեքը այսօր՝ սեպտեմբերի 23-ին կազմել է 406.98 դրամ՝ նախորդ օրվա համեմատ նվազելով 0.46 դրամով: Այդ մասին հայտնում են Կենտրոնական բանկի մամուլի ծառայությունից:
Եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 524.68 դրամ (աճել է 0.96 դրամով), բրիտանական ֆունտի փոխարժեքը կազմել է 667.04 դրամ (աճել է 1.61 դրամով), իսկ ռուսական ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 10.56 դրամ (աճել է 0.01 դրամով):
Թանկարժեք մետաղների գները սահմանվել են՝ արծաթը՝ 232.12 դրամ, ոսկին՝ 15,878.29 դրամ, պլատինը՝ 17,389.58 դրամ:
Սեպտեմբերի 23-ին «ԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,5 մլն ԱՄՆ դոլարի առք եւ վաճառք` 406.49 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 406.45 դրամ:

Курс доллара США в Армении 23 сентября составил 406,98 драма. В сравнении с предыдущим днем он понизился на 0,46 драма. Об этом Новости Армении – NEWS.am сообщили в пресс-службе Центрального банка Армении.
Курс евро составил 524,68 драма (повысился на 0,96 драма), британского фунта – 667,04 драма (повысился на 1,61 драма), а курс российского рубля – 10,56 драма (повысился на 0,01 драма).
Цены на драгметаллы установлены следующие: серебро – 232,12 драма за 1 грамм, золото – 15 878,29 драма, платину – 17 389,58 драма.
На фондовой бирже «Nasdaq OMX Armenia» 23 сентября состоялась купля-продажа 6 млн. 500 тысяч долларов США по средневзвешенному курсу 406,49 драма за доллар. Курс при закрытии составил 406,45 драма.