Հայաստանի ԱԺ Տնտեսական հանձնաժողովում, որտեղ այսօր՝ սեպտեմբերի 25-ին, Վերահսկիչ պալատը ներկայացնում էր 2013-ի իր ուսումնասիրության արդյունքները քաղաքաշինության ոլորտում, ՀՀԿ-ական պատգամավոր Վարդան Այվազյանին բարկացրել է Քաղաքաշինության նախարարության ԾԻԳ-ի ղեկավար Հրայր Սարգսյանը: Վերջինս իր ելույթի սկզբում հայտարարել է, որ ինքը նշանակվել է 2012 թվականին եւ պատասխանատու է միայն այդ թվից հետո տեղի ունեցած աշխատանքների համար:
«Ես ուզում եմ խնդրել Քաղաքաշինության նախարարին՝ այլեւս պաշտոնի այնպիսի նշանակումներ չանեք, որ գան ու ասեն՝ մենք պատասխանատու չենք. թող գան այն մարդիկ, որոնք կարող են լիարժեք պատասխանել հարցերին»,- հայտարարեց Վարդան Այվազյանը՝ հավելելով, որ հակառակ դեպքում, ըստ Այվազյանի, ստացվում է, որ 3 ամիսը մեկ կարող է մարդ փոխվել եւ ոչ մեկ պատասխանատվություն չի կրի:

Небольшой конфликт возник между депутатом фракции Республиканской партии Армении Варданом Айвазяном и руководителем Офиса по реализации градостроительных программ министерства градостроительства Армении Грайрем Саркисяном во время очередного заседания парламентской комиссии по экономике 25 сентября, на котором Контрольная палата представляла результаты исследований, проведенных в 2013 году в строительной сфере.
В частности, Айвазяна возмутило заявление Саркисяна. Последний во время своего выступления сказал о том, что приступил к своим обязанностям в 2012 году и ответственен только за те работы, которые проводились с указанного времени.«Я бы хотел попросить министра градостроительства больше не делать таких назначений на должность. Пусть на местах будут те люди, которые смогут полноценно отвечать на вопросы», - отметил Айвазян, добавив, что в противном случае можно раз в 3 месяца менять чиновника, и никто не будет ни за что нести ответственность.