Անհայտ անձինք Փարիզի Սեն եւ Մարն շրջանում պատանդ են վերցրել: Այդ մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստին»՝ վկայակոչելով RTL ռադիոյին:
Աղբյուրի համաձայն, ավելի վաղ Դամարտեն-ան Գոել քաղաքում փոխհրաձգություն է սկսվել: Ներկայումս հնարավոր զոհերի եւ պատանդների թվի մասին տեղեկություններ չեն հաղորդվում:
Դիմակավորված անհայտ անձինք հունվարի 7-ին հարձակվել են Charlie Hebdo երգիծական թերթի խմբագրության վրա՝ սպանելով 12 մարդու: Հաջորդ օրը երկրի տարբեր մասերում մի քանի արտակարգ պատահար է տեղի ունեցել: Ոստիկանությունն այս դեպքերը դեռեւս չի կապում իրագործված ահաբեկչության հետ:

Неизвестные захватили заложника в департаменте Сена и Марна в столичном регионе Франции. Об этом сообщает РИА «Новости» со ссылкой на радио RTL.
Согласно источнику, ранее в городе Даммартен-ан-Гоэль произошла перестрелка. К настоящему времени информация о возможных жертвах и количестве заложников не поступала.
Неизвестные в масках 7 января открыли огонь из автоматического оружия в редакции журнала Charlie Hebdo, убив 12 человек. На следующий день в разных частях страны произошли несколько чрезвычайных происшествий. Полиция пока не связывает эти случаи с произошедшим терактом.