ՌԴ Կենտրոնական բանկի Ամուրի մարզի գլխավոր վարչության ղեկավարի տեղակալը գնդակահարել է երեք աշխատակիցների, ապա ինքնասպան եղել: Այս մասին «Ինտերֆաքսին» հայտնել է Ռուսաստանի քննչական կոմիտեի մարզային քննչական վարչության ներկայացուցիչը:
«Զոհերի թվում են Կենտրոնական բանկի մարզային վարչության ղեկավարի տեղակալը, երկու կին եւ մեկ տղամարդ: Մահացածներից մեկը բանկի վարչության պետի տեղակալ է, եւս մեկը՝ բանկի բաժնի պետ, իսկ տղամարդը՝ բանկի վարչություններից մեկի պետը»,-ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Նրա խոսքով՝ երկու կանանց նա գնդակահարել է զոհերից մեկի աշխատասենյակում, իսկ տղամարդւոն՝ Կենտրոնական բանկի վարչության առաջին հարկում: Բոլոր երեքն էլ տեղում մահացել են: Դրանից հետո նա ինքնասպան է եղել:

Заместитель руководителя главного управления Центробанка РФ по Амурской области застрелил трех сотрудников и покончил с собой, сообщил агентству «Интерфакс - Дальний Восток» представитель регионального СУ СК РФ.
«Среди жертв заместителя руководителя областного управления Центробанка - две женщины и один мужчина. Одна из погибших являлась также заместителем начальника управления банка, еще одна - начальник отделения банка, мужчина - начальник одного из управлений банка», - отметил собеседник агентства.
По его словам, двух женщин убийца застрелил в кабинете одной из погибших, мужчину - на первом этаже управления Центробанка. Все трое скончались на месте. После этого он покончил с собой.
В качестве одного из возможных мотивов преступления рассматриваются проблемы на службе у стрелявшего.