ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահները սպասում են լուրջ բանակցությունների Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիեւի եւ այլ պաշտոնատար անձանց հետ: Այս մասին հայտնել է Մինսկի խմբի ամերիկացի համանախագահ Ջեյմս Ուորլիքը:
Նրա խոսքով՝ միջնորդները լուրջ բանակցություններ են ակնկալում Ադրբեջանում, որոնք ուղղված կլինեն ԼՂ խնդրի խաղաղ կարգավորմանը: «Բոլորը կարող են օգուտ քաղել»,-գրել է Ուորլիքը:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ մեկնարկել է ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների այցը ԼՂ հակամարտության տարածաշրջան: Փետրվարի 17-ին նրանք կուղեւորվեն Երեւան, այնուհետեւ՝ Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:

Сопредседатели Минской группы ОБСЕ ждут серьезных переговоров с президентом Азербайджана Ильхамом Алиевым и другими официальными лицами. Об этом сообщил сопредседатель от США Джеймс Уорлик.
По его словам, посредники ждут серьезных переговоров в Азербайджане, направленных на мирное урегулирование карабахского конфликта. «Все могут извлечь пользу»,- написал Уорлик.
Как сообщалось ранее, начался визит сопредседателей Минской группы ОБСЕ в регион нагорно-карабахского конфликта. 17 февраля сопредседатели МГ ОБСЕ отправятся в Ереван, а затем в Нагорный Карабах.