Ադրբեջանում զանազան լուրեր են շրջանառվում եւ հայտարարություններ հնչում 2015թ. հունիսին Բաքվում կայանալիք Եվրոպական խաղերի ընթացքում հայկական պատվիրակության մասնակցության դեմ սադրանքներ կազմակերպելու մասին։
Նմանատիպ մի հայտարարություն է մեջբերում haqqin.az-ը։
Արդեն որերորդ անգամ նրանց շարքերում հնչում է «Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպության» նախագահ Աքիֆ Նաղիի անունը։ Նա հայտարարել է, որ ուշադրություն չի դարձնում Ադրբեջանի սպորտի եւ երիտասարդության հարցերով նախարար Ազադ Ռահիմովի հայտարարությանը այն մասին, թե հայ մարզիկների անվտանգությունը (պլանավորվում է 30-50 ներկայացուցիչ) մյուս երկրներից ժամանած հյուրերի հետ միասին կապահովվի ամենաբարձր մակարդակով։
«Այս հարցում մեր դիրքորոշումը հայտնի է։ Եթե հայ մարզիկները ժամանեն Բաքու, «Ղարաբաղի ազատագրման կազմակերպությունը» կանի ամեն բան նրանց ելույթներին խանգարելու համար։ Մինչ այս պահը, ինչպես նաեւ այսուհետ ոչ ոք չի կարող խանգարել մեզ ներկա գտնվել դահլիճներում, մարզական կենտրոններում, որտեղ մենք մեր բողոքն ենք արտահայտելու հայ մարզիկների ժամանման կապակցությամբ։ Ես չգիտեմ, թե ինչ անվտանգության երաշխիքների մասին է խոսում Ազադ Ռահիմովը»,- հայտարարել է Նաղին։

A variety of news is disseminated and statements are made in Azerbaijan with respect to organizing provocations against the Armenian delegation’s expected participation in the 2015 European Games, which the Azerbaijani capital city of Baku will host.
Haqqin.az has cited one such statement.
The head of Azerbaijan’s Karabakh Liberation Organization, Akif Nagi, has announced that he does not pay attention to Azerbaijan Youth and Sports Minister Azad Rahimov’s statement that the safety of the Armenian athletes will be ensured at the highest level.
“If the Armenian athletes arrive in Baku, the Karabakh Liberation Organization will do everything to disrupt their matches. (…) We will express our protest in connection with the arrival of the Armenian athletes. I don’t know what security guarantees Azad Rahimov is talking about,” Nagi specifically stated.