Ամերիկացի միլիարդատեր Ռոբերտ Դերսթը իր կալանավորումից առաջ ձայնագրված ֆիլմում խոստովանել է, որ նկարահանումների ժամանակ մարդ է սպանե, հաղորդում է Associated Press-ը: «Անհաջողություն. Ռոբերտ Դերսթի կյանքն ու մահը» վավերագրական սերիալը պատմում է սպանությունների մասին, որոնք կապվում են 71-ամյա գործարարի անվան հետ: Վերջին սերիան եթեր է հեռարձակվել մարտի 15-ին, HBO մալուխային ալիքով:
Դերսթը կալանավորվել էր դրանից մեկ օր առաջ՝ մարտի 14-ին: Իշխանությունները հայտարարել են, որ նրան կասկածում են 15 տարի առաջ մաֆիոզի դստեր սպանության մեջ: Դատական լսումները նախատեսված են այսօր՝ մարտի 16-ին, հաղորդում է Lenta-ն:
Դերսթի օգնական Սյուզան Բերմանին, ում հայրը Լաս Վեգասի երկու քրեական գործիչների օգնականն է եղել, գնդակահարված էին գտել իր տանը, երբ Նյու Յորքի քննիչները պատրաստվում էին հարցաքննել նրան՝ միլիարդատիրոջ կնոջ՝ Քեթլինի, անհետացման գործի հետ կապված:
Կնոջ անհետացումից հետո Դերսթը տեղափոխվել էր Թեքսասի պանսիոնատ, որտեղ ապրել է մինչեւ իր կալանավորումը 2001 թվականին, երբ Գալվեսթոնի ծոցում հայտնաբերվել էին նրա հարեւան Մորիս Բլեքի մասնատված մարմինը: Դրանից հետո Դերսթին հաջողվել էր փախչել եւ նա գտնվում էր հետախուզման մեջ, մինչեւ Փենսիլվանիայում խանութի գողության ժամանակ նրան ձեձրբակալելը: Նրա մոտ այդ պահին եղել է 500 դոլար, եւս 37 հազար դոլար եղել է վարձակալած մեքենայում, որտեղ գտել են նաեւ զենք ու մարիխուանա:

The arrest of American billionaire Robert Durst, who is linked to two killings and his wife’s disappearance, came on Sunday just before the finale in an HBO show about his life in which he said he “killed them all,” Associated Press reported.
Durst was arrested on a murder warrant just before Sunday evening’s finale of an HBO serial documentary about his links to three sensational killings.
Durst was arrested by FBI agents on March 14 at a New Orleans hotel, on a warrant from Los Angeles for the murder of a mobster’s daughter 15 years ago.
Durst was ordered held without bond pending another hearing Monday, Lenta reported.
Durst, 71, has always maintained his innocence in the 2000 murder of Susan Berman, whose father was an associate of Las Vegas mobsters Bugsy Siegel and Meyer Lansky.
Berman, 55, a writer who became Durst’s spokeswoman, was killed at her home near Beverly Hills with a bullet to the back of her head as New York investigators prepared to question her in the unsolved 1982 disappearance of Durst’s wife, Kathleen.
After Berman's death, Durst moved to Texas, where he lived as a mute woman in a boarding house until his arrest in 2001 after dismembered parts of the body of his elderly neighbor, Morris Black, were found floating in Galveston Bay.
Durst then became a fugitive, until he turned up shoplifting a chicken sandwich, Band-Aids, and a newspaper in Pennsylvania, even though he had $500 cash in his pocket and $37,000 in his rental car — along with two guns and marijuana.