ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր հյուրընկալել է ռուսաստանյան մի շարք առաջատար լրատվամիջոցների ղեկավար կազմի ներկայացուցիչների՝ «Կոմսոմոլսկայա պրավդա»-ի գլխավոր խմբագիր Վլադիմիր Սունգորկինին, «Մոսկովսկի կոմսոմոլեց» թերթի մեկնաբան Ալեքսանդր Մինկինին, Ռուսաստանի հանրային հեռուստաընկերության մեկնաբան Լեոնիդ Մլեչինին, «Ռեգնում» լրատվական գործակալության գլխավոր խմբագրի տեղակալ Մարինա Զախարովային, ինչպես նաեւ Ռուսաստանի ժուռնալիստների միության քարտուղար Աշոտ Ջազոյանին, ՌԴ պետդումայի պատգամավոր, Ռուսաստանի ժուռնալիստների միության քարտուղար Բորիս Րեզնիկին եւ էստոնական «Դելֆի» գործակալության գլխավոր խմբագիր Ուրմո Սոոնվալդին:
Հանդիպման մասնակիցները մտքեր են փոխանակել երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք թեմաների շուրջ:
Սերժ Սարգսյանը պատասխանել է նաեւ լրագրողներին հետաքրքրող հարցերին, որոնք վերաբերել են Հայաստանի արտաքին եւ ներքին քաղաքականությանը, տարածաշրջանային մարտահրավերներին ու միջազգային արդի խնդիրներին, Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի ոգեկոչման միջոցառումներին:

Президент Армении Серж Саргсян принял представителей руководства ряда российских СМИ – главного редактора газеты «Комсомольская правда» Владимира Сунгоркина, обозревателя газеты «Московский комсомолец» Александра Минкина, обозревателя Общественной телекомпании России Леонида Млечина, главного редактора информационного агентства «Регнум» Марину Захарову,  а также секретаря Союза журналистов России Ашота Джазояна, депутата Госдумы РФ, секретаря Союза журналистов РФ Бориса Резника и главного редактора эстонского агентства «Делфи» Урмо Соонвалда.
Как сообщает пресс-служба главы армянского государства, в ходе встречи состоялся обмен мнениями по вопросам, представляющим взаимный интерес.
Серж Саргсян ответил на интересующие журналистов вопросы, касающиеся внешней и внутренней политики Армении, региональных вызовов и международных проблем, 100-летия Геноцида армян.