Հնդկաստանի Չհատիսգարհ նահանգում մաոիստ գրոհայինները 200 մարդու պատանդ են վերցրել, հաղորդում է հնդկական NDTV հեռուստաալիքը՝ վկայակոչելով ոստիկանության աղբյուրները:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Դանտեվադայի շրջանում: Պատանդ վերցված մարդիկ պատրաստվում էին ներկա լինել երկրի վարչապետ Նարենդրա Մոդիի հետ հանդիպմանը:
Մաոիստ գրոհայինները, որոնց Հնդկաստանում անվանում են նաեւ նաքսալիտներ, թաքնվում են ջունգլիներում, որտեղից հարձակումներ են գործում գյուղերի, նաեւ պաշտոնյաների ու իրավապահ մարմինների աշխատակիցների վրա: Նրանք որոշ նահանգներում իսկական պարտիզանական պատերազմ են վարում:

Боевики-маоисты взяли в заложники около 200 человек в штате Чхаттисгарх в центральной части Индии, сообщает индийский телеканал NDTV со ссылкой на источники в полиции.
Инцидент произошел в округе Дантевада. Как отмечает телеканал, взятые в заложники люди собирались посетить встречу с премьер-министром страны Нарендрой Моди, передает РИА Новости.
Боевики-маоисты, которых в Индии также называют наксалитами, укрываются в джунглях, откуда совершают вылазки в деревни и нападают на чиновников и сотрудников правоохранительных органов. Особенно активны маоисты в штатах Бихар, Чхаттисгарх, Джаркханд, Орисса, восточной части Махараштры. В районах, где они действуют, идет настоящая партизанская война.