Ուկրաինայի քաղաքացիություն ստացած Վրաստանի նախկին  նախագահ Միխայիլ Սահակաշվիլին ավտոմատ կերպով զրկվում է Վրաստանի քաղաքացիությունից: Այս մասին հայտարարել է Վրաստանի խորհրդարանի մեծամասնության ներկայացուցիչ Զվիադ Քվաչանթարիձեն՝ վկայակոչելով օրենսդրական  մարմինները:
Օրենքի համաձայն՝ այլ պետության քաղաքացիություն ստացած անձը ավտոմատ կերպով զրկվում է Վրաստանի քաղաքացիությունից: Վրաստանը թույլ է տալիս երկքաղաքացիությունը, սակայն երկրորդ քաղաքացիությունը ստանալու համար պետք է դիմել Վրաստանի նախագահին, փոխանցում է պատգամավորի խոսքը «Նովոստի Գրուզիա»-ն:
Պատգամավորի կարծիքով, եթե Վրաստանի ղեկավարությունը որոշի Սահակաշվիլիին Վրաստանի քաղաքացիություն տրամադրել, ապա դա անպատասխանատու որոշում կլինի:
«Միասնական ազգային շարժում» կուսակցությունը հայտարարել է, որ Սահակաշվիլին այս պահին նման դիմում չի ներկայացրել:

Получивший украинское гражданство экс-президент Грузии Михаил Саакашвили автоматически теряет грузинское гражданство. Об этом заявил депутат от парламентского большинства Звиад Квачантирадзе со ссылкой на законодательство страны.
Согласно закону, в случае получения гражданства другой страны гражданин автоматически теряет грузинское. При этом Грузия разрешает иметь двойное гражданство, за получением второго — грузинского гражданства — необходимо обратиться к президенту, отмечает депутат, передает «Новости-Грузия».
По словам депутата, «если руководство Грузии примет решение предоставить экс-президенту двойное гражданство, то это будет безответственным решением».
Член партии Саакашвили «Единое национальное движение» Георгий Вашадзе заявил журналистам, что экс-президент пока ни к кому не обращался по поводу получения двойного гражданства.