Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում սեպտեմբերի 7-ին, շինարարական ինքնաշեն բեռնատար վերելակի պոկվել, ընկնելու հետեւանքով մարմնական վնասվածքներ ստացած քաղաքացիներից մեկի վիճակը բավարար է, մյուսինը ծանր՝ դրական դինամիկայով: Այս մասին NEWS.am-իմ ասաց «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի Վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Սամվել  Կարապետյանը:
«Սարգիս Ղազարյանի վիճակում գիտակցության էլեմենտներ կան, իսկ Պարույր Ստեփանյանի վիճակը բավարար է, նրա մոտ միայն բազկոսկրի կոտրվածք ուներ»,- ասաց բժիշկը:
Նշենք, որ Պարույր Ստեփանյանը գանգուղեղային տրավմա էր ստացել:
Հիշեցնենք, որ 46-ամյա Սարգիսն ու 60-ամյա Պարույրը վերելակը փորձարկելիս էին եղել, երբ գետնից մոտ 20 մետր բարձրության վրա այնպոկվել, ընկել էր:  Նրանցից մեկը հասցրել էր դուրս թռնել վերելակից, մյուսը՝ ոչ: Շինարարական վերելակը կառուցված է Երեւանի Դավիթ Անհաղթ փողոցի 14/24 հողակտորում:

Состояние одного из граждан, пострадавших в результате падения самодельного лифта в Ереване, удовлетворительное, другого – тяжелое, с положительной динамикой. Об этом в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am заявил заведующий отделом реанимации медицинского центра «Григор Лусаворич» Самвел Карапетян.
«Саркис Казарян частично приходит в сознание, а состояние Паруйра Степаняна удовлетворительное: у него перелом плечевой кости», - сообщил врач. Паруйр Степанян получил черепно-мозговую травму.
Напомним, что в ходе строительных работ по адресу Давида Анахта 14/24 в ереванском административном районе Канакер-Зейтун оборвался трос самодельной лебедки и импровизированный лифт упал в овраг глубиной около 60 м.