Երեւանի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում սեպտեմբերի 7-ին, շինարարական ինքնաշեն բեռնատար վերելակի պոկվել, ընկնելու հետեւանքով մարմնական վնասվածքներ ստացած քաղաքացիներից մեկի վիճակը բավարար է, մյուսինը ծանր՝ դրական դինամիկայով: Այս մասին NEWS.am-իմ ասաց «Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» բժշկական կենտրոնի Վերակենդանացման բաժանմունքի վարիչ Սամվել  Կարապետյանը:
«Սարգիս Ղազարյանի վիճակում գիտակցության էլեմենտներ կան, իսկ Պարույր Ստեփանյանի վիճակը բավարար է, նրա մոտ միայն բազկոսկրի կոտրվածք ուներ»,- ասաց բժիշկը:
Նշենք, որ Պարույր Ստեփանյանը գանգուղեղային տրավմա էր ստացել:
Հիշեցնենք, որ 46-ամյա Սարգիսն ու 60-ամյա Պարույրը վերելակը փորձարկելիս էին եղել, երբ գետնից մոտ 20 մետր բարձրության վրա այնպոկվել, ընկել էր:  Նրանցից մեկը հասցրել էր դուրս թռնել վերելակից, մյուսը՝ ոչ: Շինարարական վերելակը կառուցված է Երեւանի Դավիթ Անհաղթ փողոցի 14/24 հողակտորում:

YEREVAN. – One of the persons, who had sustained injuries in the elevator accident on September 7 in Armenia’s capital city of Yerevan, is in satisfactory condition, whereas the other is in critical condition, but with a positive trend.
Head of the Intensive Care Unit at Saint Gregory the Illuminator Medical Center in Yerevan, Samvel Karapetyan, told the above-said to Armenian News-NEWS.am.
“There are elements of consciousness in Sargis Ghazaryan’s health,” noted the physician. “And Paruyr Stepanyan is in satisfactory condition; he solely had a broken arm bone.”
Stepanyan, on the other hand, had sustained a cranial trauma.
Sargis Ghazaryan, 46, and Paruyr Stepanyan, 60, were testing a makeshift outdoor construction freight elevator when its cable snapped, and as a result, it fell to the ground from about twenty meters. One of these workers, however, managed to jump off the falling elevator.