Թուրքիայի հարավ-արեւելյան Հաքքարի նահանգում ոստիկանները զրահապատ մեքենայից կրակ են բացել բնակիչների ուղղությամբ, որի ժամանակ 2 երիտասարդ է սպանվել։
Թուրքական Demokrathaber կայքի փոխանցմամբ՝ ոստիկանները զրահապատ մեքենայից կրակել են մի շենքի տանիքում կանգնած 20-ամյա երիտասարդի վրա, ով տեղում մահացել է։
Ոստիկանների հաջորդ զոհը եղել է Դիյար Աքըն անունով երիտասարդը։ Ոստիկանները կրակել են 3 հարկի պատշգամբից նայող Դիյարի վրա, ով կորցրել է հավասարակշռությունն ու վայր ընկել 3-րդ հարկից։ Նա մահացել է հիվանդանոց տեղափոխվելու ճանապարհին։ Դիյարի մարմնից բժիշկները 3 փամփուշտ են հանել։

The police have opened fire on residents in the primarily Kurdish-populated Hakkari Province of Turkey, and as a result, two young men were killed.
The law enforcement fired shots, from an armored vehicle, at 20-year-old who was standing on the roof of a building, and he died on the spot, reported Demokrathaber website of Turkey.
The next victim of the police was a young man by the name of Diyar Akın. The law enforcement officers fired at him, who was looking from a third-floor balcony. As a result, he lost his balance and fell down from the third floor.