Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծին մասամբ ձեռնպահ, մասամբ դեմ քվեարկած ՕԵԿ խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Մարգարյանը քարոզարշավի ընթացքում դեռ չի հանդիպել որեւէ մեկի, որ դրական տրամադրվածություն ունենա այդ փոփոխությունների նկատմամբ։ Այս մասին նա հայտնել է NEWS.am-ի թղթակցի հետ զրույցում։ Հովհաննես Մարգարյանը խմբակցության այն պատգամավորներից է, ով դեմ է քվեարկել նախագծին եւ համարում է, որ ինքն էլ է ներգրավված «Ոչ»-ի քարոզարշավում։
Մեր հարցին, թե քարոզարշավն ինչպես են անցկացնում եւ որտեղ, պատգամավորն ասաց՝ զանգվածային լրատվամիջոցներով, հեռուստահաղորդումների միջոցով են իրենց տեսակետները հայտնում։
Այս տիրույթում քարոզարշավ իրականացնող պատգամավորը քաղաքացիների տրամադրվածության առումով արձանագրել է հետեւյալը. «Հիմնականում անտարբերություն է։ Ճիշտն ասած, ես չեմ հանդիպել, որ դրական տրամադրվածություն լինի։ Երբ համադրում եմ բացասականն ու դրականը, ավելի շատ անտարբերություն է»։

Я до сих пор не встретил  ни одного человека, который бы положительно относился к конституционным реформам. Об этом корреспонденту  Новости Армении – NEWS.am заявил депутат НС Армении от партии «Оринац еркир» Ованес Маргарян. Маргарян относится к числу тех депутатов фракции, которые выступили против проекта, и считает, что он также   вовлечен в работу агиткампании «Нет».
На вопрос, как и где они проводят свою агиткампанию, депутат ответил, что для этого используются СМИ, в частности в телеэфире высказываются их точки зрения.
«В основном везде царит безразличие. Я еще не  встречал нигде положительного настроя. Когда сопоставляю положительное и отрицательное, то понимаю, что больше все-таки безразличия», - заключил Маргарян.