Փարիզում տեղի ունեցած ահաբեկչություններն իրականացնողներից առնվազն 2-ը եղբայրներ են եւ Ֆրանսիայի քաղաքացիներ: Այս մասին գրում է ֆրանսիական Le Monde պարբերականը:
Նրանցից մեկը վարձակալել է VW Polo ավտոմեքենան, որով հանցագործները մոտեցել են դեպքի վայրին: Նա բռնվել է Բելգիա մտնելու փորձի ժամանակ:
Ժանդարմները հաստատել են մեքենայի երեք ուղեւորների ինքնությունը, ինչից հետո ազատ են արձակել նրանց: Դրանից հետո հետաքննությունը պարզել է, որ նրանցից մեկը VW Polo-ն վարձակալողն է: Ներկայում ամբողջ Ֆրանսիայում, ինչպես նաեւ Բելգիայում հետախուզում է հայտարարվել նրա նկատմամբ:
Երկրորդ եղբայրը, որը մեկ այլ մեքենա է վարձակալել, բելգիական գրանցում ունի եւ հայտնաբերվել է Փարիզից ոչ հեռու, Մոնտրեյ քաղաքում: Նա պատասխանատու է Վոլտերի բուլվարում պայթյունի համար:
Երրորդ եղբորը հարցաքննել են Բելգիայում, Բրյուսելի մերձակա Մոլենբեկ Սեն Ժանում: Այն ժամանակ ոստիկանությունը կարծել է, որ հենց նա է վարձակալել Polo-ն: Ամեն դեպքում, բելգիական իրավապահները նրան ազատ չեն արձակում:

Как минимум двое из исполнителей терактов в Париже – граждане Франции и братья, пишет французская газета Le Monde.
Один из них вял в аренду автомобиль «Фольксваген Поло», на котором убийцы и подъехали к месту. Он попался во время проверки на дорогах, когда хотел выехать в Бельгию.
Жандармы установили личности троих пассажиров машины, после чего отпустили. После этого следствие установило, что один из них – арендатор того самого VW Polo. Сейчас он объявлен в розыск по всей Франции, а также в международный розыск в Бельгии.
Второй брат, который арендовал другую машину, имеет бельгийскую регистрацию и был найден в городе Монтрей недалеко от Парижа. Он ответствен за взрывы на бульваре Вольтера.
Третий брат был допрошен в Бельгии, в коммуне Моленбек-Сен-Жан, близ Брюсселя – в том время полиция думала, что именно он взял в аренду Polo. Тем не менее, бельгийские правоохранители его не выпускают.