ԱՄՆ-ի հետ դիվանագիտական հարաբերությունները վերականգնելուց հետո առաջին անգամ Կուբայում կնկարահանվի «Ստի կացարան» հեռուստասերիալը, որի գլխավոր դերում ամերիկյան դերասան ու կինոպրոդյուսեր Դոն Չիդլն է : Այդ մասին հայտնել է El Nuevo Herald իսպանալեզու պարբերականը, որը Մայամիում է թողարկվում:
Հավանայում ու դրա շրջակայքում կանցնեն տրագիկոմիկ սերիալի հինգերորդ եթերաշրջանի նկարահանումները: Սերիալի հիմքում նախկին խորհրդատվական մենեջեր Մարթին Քինի նույնանուն գիրքն է: Նկարահանման խումբը աշխատանքի համար Հավանա կժամանի հաջորդ շաբաթ, նախապես ստանալով ԱՄՆ Ֆինանսների նախարարության ու ամերիկյան գանձապահության օտարերկրյա ակտիվների վերահսկողության վարչության թույլատվությունը :
Դոն Չիդլի խոսքով, իր պերսոնաժը, խորհրդական Մարտի Քաանը, ու գլխավոր հերոսի չորս մարդուց բաղկացած թիմը նկարահանումների համար շրջել են ամբողջ աշխարհում, բայց «պատմական այցը» Կուբա, անկասկած ամենամեծ ու ամենաանսովոր արկածն է, որն իրենց բախտ է վիճակվել, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը :
Հիշեցնենք, որ ավելի վաղ կղզի էին այցելել նաեւ ամերիկյան այլ հեռուստատեսային ծրագրերի՝օրինակ կուբացի ավտոմոբիլիստների արկածների մասին «Կուբայական խրոմը» վավերագրական ֆիլմի եւ «Ուշ երեկոն Քոնան Օ Բրայենի հետ» երգիծական հաղորդման հեղինակները:

На Кубе впервые после восстановления дипломатических отношений с США будет снят художественный телесериал «Обитель лжи» (House of Lies), в главной роли которого задействован американский актер и кинопродюсер Дон Чидл. Об этом сообщает испаноязычное издание El Nuevo Herald, выходящее в Майами.
В Гаване и ее окрестностях пройдут съемки последней главы пятого сезона трагикомедийного сериала, основанного на одноименной книге бывшего консалтингового менеджера Мартина Кина. Съемочная группа прибудет для работы в Гавану на следующей неделе, предварительно получив на это разрешение Министерства финансов США и Управления по контролю за иностранными активами американского казначейства.
По словам Дона Чидла, его персонаж, консультант Марти Каан, и команда главного героя из четырех человек в сериале объездили со съемками весь мир, но «исторический визит» на Кубу, несомненно, является «самым большим и необычным приключением», которое им придется пережить, передает ТАСС.
Напомним, что ранее остров посетили создатели и других телевизионных программ, таких как документальной ленты «Кубинский хром» (Cuban Chrome) о перипетиях кубинского клуба автомобилистов и их усилиях по сохранению раритетов, а также вечерней юмористической программы «Поздним вечером с Конаном ОБрайеном».