ԱՄՆ նախագահի թեկնածու Մարկո Ռուբիոն ծաղրել է Դոնալդ Թրամփին Twitter-ում արած ուղղագրական սխալների համար: Իսկ Թրամփն իր հերթին Ռուբիոյին Ռուսաստանի նախագահի համար հեշտ որս է անվանել:
Փետրվարի 25-ին կայացած քննարկումներից հետո Թրամփը Ռուբիոյի հասցեին քննադատություններ էր հրապարակել բլոգում: Ընդ որում, իրար հետեւից արված երեք գրառումներում էլ ուղղագրական սխալներ են եղել:
Ռուբիոն իր համախոհների առջեւ ելույթ ունենալիս բարձրաձայն կարդացել է Թրամփի բառերը եւ ծիծաղել սխալների վրա, փոխանցում է RIA Novosti-ն՝ վկայակոչելով CNN-ը:
«Ես երկու եզրակացություն ունեմ: Կամ այդպես են գրում Ուորթոնի բիզնես դպրոցում, որն ավարտել է Թրամփը, կամ էլ ինչպես նա Trump Tower երկնաքերը կառուցելիս է օգտվել արտասահմանցիների ծառայություններից, այնպես էլ թվիթներ անելիս է օգտվում»,- ասել է սենատոր Ռուբիոն:
Դրանից մի քանի ժամ անց Թրամփի գրառումներում սխալներն ուղղվել են: Ավելին՝ հայտնվել է նոր գրառում, որտեղ Թրամփը ծաղրել է Ռուբիոյին, քանի որ վերջինս հանրության առջեւ ելույթ ունենալիս ուժեղ քրտնում է:
«Օրինակ՝ Պուտինը գալիս է Վաշինգթոն, ահա մտնում է Ռուբիոն՝ ոտքից գլուխ թաց, իսկ Պուտինը նայում է նրան եւ ասում՝ ինչ է եղել սրան: Այնպես որ, նա շատ հեշտ որս է, հավատացե՛ք ինձ: Նա՝ որպես նախագահի, բանի պետք չէ»,- հայտարարել է Թրամփը:

Кандидат в президенты США Марко Рубио высмеял орфографические ошибки в Twitter Дональда Трампа, а Трамп назвал «потеющего» Рубио «легкой добычей» для президента России Владимира Путина.
После прошедших 25 февраля дебатов Трамп опубликовал несколько записей в своем блоге с критикой в адрес Рубио. При этом в трех подряд записях были орфографические ошибки в словах, которые в переводе на русский язык выглядели бы как «слобак», «почот» и «лигкавесный».
Выступая перед своими сторонниками, Рубио под общий хохот зачитал твиты Трампа, передает РИА Новости со ссылкой на CNN.
«У меня два вывода: либо они так пишут в бизнес-школе Уортон (которую закончил Трамп), либо, как и при (строительстве небоскреба) Trump Tower, он был вынужден нанимать иностранцев, чтобы они писали его твиты», - сказал сенатор.
Спустя несколько часов после публикации ошибки в записях Трампа были исправлены. Более того, он не остался в долгу и сам высмеял Рубио. По его словам, Рубио в публичной обстановке волнуется и сильно потеет.
«И вот Путин приезжает в Вашингтон, заходит, а тот (Рубио) мокрый насквозь, а Путин смотрит на него, говорит - что не так с этим парнем? Так что он будет легкой добычей, можете мне поверить», - заявил Трамп.
«Путин все знает о Марко. Когда его выставили, чтобы он выступил против речи президента Обамы - помните ту катастрофу? Он был такой - ох, ох, воды мне, помогите, воды, помогите! Это паникер на сцене», - сказал Трамп. Трамп сопровождал свои слова пантомимой и разбрызгивая вокруг воду из бутылки.