Վրաստանի եւ Ռուսաստանի տնտեսական հարաբերությունները զարգանում են։ Մոսկվան Թբիլիսիի համար նշանակությամբ երկրորդ առեւտրային գործընկերն է։ Այս մասին հայտնել է ՌԴ արտգործնախարար Սերգեյ Լավրովը, փոխանցում է ՏԱՍՍ-ը։
«Ռուսաստանը հիմա Վրաստանի երկրորդ առեւտրային գործընկերն է։ Եթե վերցնենք արտասահմանյան երկրների թվում վրացական արտադրանք ներկրողներին, ապա մենք 5-րդ ենք»
Դա, ըստ իս, շատ լավ է։ Նման ցուցանիշներ ենք գրանցել մեկուկես-երկու տարվա ընթացքում Մոսկվայի եւ Թբիլիսիի պատասխան առաջընթացի շնորհիվ»,- ասել է նա։

Экономические отношения с Грузией развиваются, Москва является вторым по значимости торговым партнером Тбилиси. Это констатировал глава МИД РФ Сергей Лавров, передает ТАСС.
«Россия сейчас является вторым торговым партнером Грузии. Если брать импортеров грузинской продукции среди зарубежных стран, то мы являемся номером пять», - сказал он.
«Это, по-моему, очень хорошие позиции. Достигнуты они были за полтора-два года благодаря встречному движению Москвы и Тбилиси в нормализации отношений»,- отметил он.