Սիրիայի նախագահ Բաշար Ասադը խոստացել է, որ ռուսական ընկերությունները Սիրիայում առավելագույն արտոնություններ են վայելելու շինարարական ու նավթագազային ոլորտներում: Դաշնության խորհրդի անդամ Դմիտրի Սաբլինի խոսքով Ասադը նման խոստում է տվել Ռուսաստանի խորհրդարանականներին, հայտնում է ՏԱՍՍ-ը:
«Ասադը շեշտել է տնտեսական համագործակցության կարեւորությունը բնակարանաշինության ոլորտում, որն ուղղված է Սիրիայի վերականգնմանը, նաեւ նավթագազային ոլորտում, մանավանդ շելֆի վրա աշխատանքներում»- ասել է Սաբլինը:
Ասադը շեշտել է, որ ռուսական ընկերություններն առավելագույն արտոնություններ կստանան ոչ թե որովհետեւ այդպես է ուզում կառավարությունը, այլ որովհետեւ «դա է սիրիական ժողովրդի կամքը, որը կառավարությունը պետք է կատարի»:

Syrian president Bashar al-Assad has promised that the Russian companies will gain the maximum preferences in construction and oil and gas spheres in Syria. According to member of the Federation Council Dmitry Sablin, Assad has assured the Russian parliament, TASS reported.
Sablin said that Assad has emphasized the importance of economic cooperation in the housing construction directed to restoration of Syria and also in the oil and gas sphere, especially in the work on the shelf.
Assad underlined  that the Russian companies will receive  maximum  preferences — not because he wants so or the government but because this  is will of the Syrian people which the government should carry out.