Forbes–ի վարկածով Ռուսաստանի ամենահարուստ մարդկանց ցուցակում 5 հայ կա: Վարկանիշի 28-րդ հորիզոնականում է «Տաշիր» ընկերությունների խմբի նախագահ Սամվել Կարապետյանը, որի կարողությունը գնահատվում է 3.1 մլրդ դոլար: 2016-ին Սամվել Կարապետյանը 26-րդ հորիզոնականից իջել է 28-րդ հորիզոնական:
Երկրորդ տարին անընդմեջ վարկանիշի 56-րդ տեղում է «Ռոսգոսստրախի» նախագահ Դանիլ Խաչատուրովը, որի կարողությունը կազմում է 1.4 մլրդ դոլար:
«Վարդանյան, Բրոյթման եւ ընկերներ» կազմակերպության գործընկեր Ռուբեն Վարդանյանը 92-րդ հորիզոնականից հայտնվել է 81-րդ հորիզոնականում: Նրա կարողությունը գնահատվում է 0.95 մլրդ դոլար:
Նախորդ տարվա համեմատ՝ իր դիրքերն է բարելավել Wooden Fish Agency դիտորդական խորհրդի ղեկավար Ալբերտ Ավդոլյանը, որը 120-րդ հորիզոնականից հասել է 105-րդ հորիզոնական՝ 0.75 մլրդ դոլար ունեցվածքով:
125-րդ տեղում է ՌԵՍՕ խմբի տնօրենների խորհրդի նախագահ Սերգեյ Սարգիսովը, որի կարողությունը կազմում է 0.7 մլրդ դոլար: 2015-ին Սերգեյ Սարգիսովը զբաղեցնում էր 106-րդ տեղը:

В список богатейших бизнесменов России по версии Forbes попали пятеро армян. На 28 месте президент группы компаний «Ташир» Самвел Карапетян, состояние которого оценивается в $ 3,1 млрд. В 2016 году рейтинг Самвела Карапетяна сместился с 26 места на 28.
Второй год подряд на 54 месте рейтинга расположился президент ГК «Росгосстрах» Данил Хачатуров, чье состояние оценивается в $1,4млрд.
С 92 места на 81 перешел партнер компании «Варданян, Бройтман и партнеры» Рубен Варданян: его состояние оценивается в $0,95 млрд.
По сравнению с предыдущим годом улучшил позиции глава наблюдательного совета Wooden Fish Agency Альберт Авдолян, которому удалось с 120 места перебраться на 105 месте: при этом его состояние оценивается в $0,75 млрд.
На 125 месте оказался председатель совета директоров группы РЕСО Сергей Саркисов, чье состояние оценивается в $0,7 млрд. В 2015 году Сергей Саркисов находился на 106 месте.