Թուրքիայի իշխանությունները երկրում հեղաշրջման փորձից հետո հետ են կանչել 32 դիվանագետների։ Այս մասին Անկարայում մամուլի ասուլիսի ժամանակ ասել է Թուրքիայի ԱԳ նախարար Մեւլութ Չավուշօղլուն, հայտնում է Reuters–ը։
Չավուշօղլուն հավելել է, որ դրական ազդակներ է ստացել ԱՄՆ–ից այնտեղ բնակվող քարոզիչ Ֆեթուլլահ Գյուլենի արտահանձնման դիմումի կապակցությամբ, որին Անկարան համարում է պետական հեղաշրջման փորձի կազմակերպիչը։
Ավելի վաղ հաղորդվում էր, որ Բանգլադեշում Թուրքիայի դեսպանատան աշխատակիցը փախել է Ռուսաստան հեղաշրջման փորձին մասնակցելու կասկածանքների պատճառով։

Власти Турции отозвали 32 дипломата после попытки военного переворота в стране. Об этом заявил глава МИД Турции Мевлют Чавушоглу в ходе пресс-конференции в Анкаре, передает Reuters
Чавушоглу добавил, что получил «позитивные сигналы» от США по запросу об экстрадиции проживающего в Америке проповедника Фетхулла Гюлена, которого Анкара считает организатором попытки переворота, сообщает Gazeta.
Ранее сообщалось, что сотрудник посольства Турции в Бангладеш сбежал в Россию из-за подозрений в причастности к попытке военного переворота в стране.