Վերաքննիչ դատարանում քիչ առաջ մեկնարկել է «Սասնա ծռեր» խմբի անդամ Պավլիկ Մանուկյանի խափանման միջոց կալանավորումը փոխելու մասին միջնորդության քննությունը:
NEWS.am-ի թղթակիցը հաղորդում է, որ ազատամարտիկին տեղափոխել են դատարան: Նրան դատարանի առջեւ դիմավորել են «Պավլիկ, Պավլիկ» վանկարկումներով:
Նշենք, որ Պավլիկ Մանուկյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, որը սահմանում է շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ զավթելը և 235-րդ հոդվածով` ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը:
Հիշեցնենք, որ Պավլիկ Մանուկյանը եւ նրա որդին ոտքերի հատվածում հրազենային վիրավորում էին ստացել ՊՊԾ գնդում տեղի ունեցած փոխհրաձգության հետեւանքով։

Началось заседание Апелляционного суда по ходатайству об изменении меры пресечения в отношении члена группы «Сасна црер» Павлика Манукяна.
Как сообщает корреспондент Новости Армении - NEWS.am, Манукян доставлен в зал суда. Его встретили скандированием «Павлик, Павлик».
Напомним, что Павлику Манукяну предъявлено обвинение по ч.3 статьи 219 УК (захват зданий, строений) и 235 (незаконное приобретение, хранение, ношение оружия) УК Армении. Павлик Манукян и его сын Арам получили огнестрельные ранения во время перестрелки на территории полка ППС Полиции.