Արքայազն Չարլզը, որը Audi A4 Allroad Estate մեքենա էր վարում, բախվել է եղջերուին, որն անսպասելիորեն դուրս է վազել դեպի ճանապարհը, հայտնում է The guardian-ը:
Միջադեպը տեղի է ունեցել Շոտլանդիայում, Բալմորալ կալվածքի մոտակայքում: Արքայազնի մեքենան լրջորեն տուժել է բախման հետեւանքով:
Արքունիքին մերձ աղբյուրների խոսքով, Չարլզ արքայազնն ուշադիր վարորդ է, բայց այդ տեղանքում եղջերուներն անսպասելիորեն դուրս են ցատկում դեպի ճանապարհը, դա հայտնի փաստ է:
Եղջերուները, որոնք վտանգավոր են Մեծ Բրիտանիայի վարորդների համար, հաճախ իրենք էլ սպանվում են բախումների հետեւանքով: Ամեն տարի վթարների հետեւանքով 45-ից 75 հազար եղջերու է սպանվում: Միաժամանակ ամեն տարի նման պատահարների հետեւանքով ծանր վնասվածքներ է ստանում մոտ 450 մարդ:
Բրիտանական ճանապարհային կանոնները վարորդին թույլ են տալիս կանգ չառնել եւ ոստիկանությանը չհայտնել վթարի ենթարկված եղջերուների մասին:

Принц Чарльз, находясь за рулем автомобиля Audi A4 Allroad Estate, сбил оленя, выбежавшего внезапно на дорогу, сообщает Gazeta http://www.gazeta.ru/со ссылкой на The guardian.
Инцидент произошел в Шотландии, около поместья Балморал. В результате столкновения серьезно пострадал автомобиль принца.
По словам приближенных ко двору, принц Чарльз — внимательный водитель, но в этой местности олени неожиданно выскакивают на дорогу, это известный факт.
Олени, опасные для водителей Великобритании, часто сами гибнут в результате столкновений. В ДТП ежегодно гибнет от 45-ти до 75-ти тыс. оленей. В то же время тяжелые травмы в подобных инцидентах каждый год получают около 450 человек.
Британские дорожные правила позволяют водителю не останавливаться и не сообщать в полицию о сбитых оленях.