Երեւանի Հանրապետության հրապարակում մեկնարկում է Հայաստանի անկախության 25-ամյակին նվիրված ռազմական շքերթը (ֆոտոռեպորտաժ
Բեմահարթակում են Հայաստանի Հանրապետության նախագահ Սերժ Սարգսյանը, Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Բ–ն, Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը, ՀՀ ԱԺ խոսնակ Գալուստ Սահակյանը, վարչապետ Կարեն Կարապետյանը, Սահմանադրական դատարանի նախագահ Գագիկ Հարությունյանը, Անվտանգության խորհրդի անդամներ, պատգամավորներ, կառավարության անդամներ, Հայաստանում հավատարմագրված դիվանագիտական ներկայացուցչությունների ղեկավարներ։
Շքերթը մեկնարկել է հայկական բանակի կայացման գործում ավանդ ունեցած Հայաստանի Հանրապետության ազգային հերոսների, Արցախի հերոսների, գեներալների, նապարարների, շտաբերի պետերի անունների թվարկումով։

YEREVAN. – A military parade dedicated to the 25th anniversary of Armenia’s independence has kicked off in the central square of Yerevan (PHOTOS).
President of Armenia Serzh Sargsyan, Catholicos of All Armenians Karekin II, President of the Nagorno-Karabakh Republic Bako Sahakyan, speaker of the Armenian parliament Galust Sahakyan, PM Karen Karapetyan, head of Constitutional Court Gagik Harutyunyan, members of the security council, Cabinet members, foreign diplomats are present.
The parade starts by voicing names of the national heroes of the Republic of Armenia, Artsakh heroes, generals, ministers and chiefs of staff who have contributed to the Armenian army building,