ՀՀ արդարադատության նախարար Արփինե Հովհաննիսյանն այսօր՝ հոկտեմբերի 4-ին, ընդունել է Համաշխարհային բանկի ավագ տնտեսագետ Միգարա դե Սիլվայի գլխավորած պատվիրակությանը եւ քննարկել հարկային եւ սնանկության օրենսդրությունները:
Արդարադատության նախարարությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ նախարարը բարձր է գնահատել ՀՀ արդարադատության նախարարության եւ Համաշխարհային բանկի միջեւ եղած համագործակցության ներկայիս մակարդակը եւ ընդգծել, որ այն խորացնելու ու զարգացնելու մեծ ներուժ կա:
Արփինե Հովհաննիսյանը «Զարգացման քաղաքականության ֆինանսավորման չորրորդ գործառնության» շրջանակում, Համաշխարհային բանկի ներկայացուցիչների հետ քննարկել է հարկային եւ սնանկության օրենսդրությունների, Շարժական գույքի նկատմամբ ապահովված իրավունքների գրանցման գործակալության աշխատանքների, օրենսդրական գործընթացի էլեկտրոնային հարթակի, անձնական տվյալների պաշտպանության, ինչպես նաեւ պրոբացիոն ծառայության հետ կապված մի շարք հարցեր:
ՀԲ ավագ տնտեսագետ Միգարա դե Սիլվան, շնորհակալություն հայտնելով Արփինե Հովհաննիսյանին հանդիպման համար, նշել է, որ Արդարադատության նախարարության հետ ունեցած համագործակցության ընթացքում իրականացված համատեղ ծրագրերը շոշափելի արդյունք են գրանցել:
Քննարկման ընթացքում առաջարկ է ներկայացվել շարունակել աշխատանքները էլեկտրոնային կառավարման ծրագրերի՝ լավագույնս կիրառման նպատակով կազմակերպվող դասընթացների ուղղությամբ:

YEREVAN. – Minister of Justice of Armenia Arpine Hovhannisyan on Tuesday received a World Bank (WB) delegation, led by WB Senior Economist Migara De Silva.
First, the minister lauded the cooperation between the Armenian Ministry of Justice and the World Bank, and stressed that there is great potential for further deepening and developing this collaboration, the ministry informed Armenian News-NEWS.am.
Subsequently, Hovhannisyan and the WB representatives discussed, in particular, tax and bankruptcy laws, e-platform of the legislative process, protection of personal data, and probation service.
De Silva, for his part, noted that the joint projects, which were implemented during their collaboration with the Ministry of Justice of Armenia, have achieved tangible results.
At the ensuing talk, it was proposed that the activities continue toward conducting courses in e-governance projects.