«Գազպրոմ Արմենիա» ՓԲԸ Վարչության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Վարդան Հարությունյանն, այսօր՝ հոկտեմբերի 5-ին, այցելել է Ավան վարչական համայնքի Ծարավ Աղբյուր փողոցում կառուցվող ուսումնամարզական համալիրի շինհրապարակ:
Ընկերությունից NEWS.am-ին հայտնում են, որ Վարդան Հարությունյանը շրջել է շինհրապարակում, տեղում ծանոթացել աշխատանքի ընթացքին, որն իրականացվում է շինարարական մեծ ծավալով, դիտարկումների արդյունքում համապատասխան հաձնարարականներ տվել ծրագրի պատասխանատուներին:
Շինարարությունը, որի հիմնարկեքի արարողությանը մասնակցել էր նաեւ «Գազպրոմ» ՀԲԸ վարչության նախագահ Ալեքսեյ Միլլերը,մեկնարկել է այս տարի:
Համալիրը կառուցվելու է ամենաժամանակակից տեխնոլոգիաներով, որտեղ գործելու են մանկապարտեզ, դպրոց, լողավազան, բազմաֆունկցիոնալ մարզասրահ, սահադաշտ, Հայաստանում հայտնի մարզաձեւերի համար նախատեսված սրահներ:
Նախագծի շինարարությունը, որի նախնական արժեքը կազմում է 49,3 մլն ԱՄՆ դոլար, ամբողջությամբ իրականացվում է «Գազպրոմ» ՀԲԸ կողմից:
Այս համալիրը այն խոշոր նախագծերից է, որն իրագործվում է Հայաստանում «Գազպրոմ» ՀԲԸ աջակցությամբ՝ «Գազպրոմը՝ երեխաներին» լայնածավալ ծրագրի շրջանակում եւ ունի բացառապես սոցիալական ուղղվածություն եւ իր բազմաֆունկցիոնալ հնարավորություններով համալիրը աննախադեպ է հանրապետությունում:

Сегодня Председатель Правления — Генеральный директор ЗАО «Газпром Армения» Вардан Арутюнян посетил стройплощадку учебно-спортивного комплекса в ереванском административном районе Аван по улице Царав Ахпюр.
Вардан Арутюнян сделал обход стройплощадки, на месте ознакомился с ходом строительных работ а и дал соответствующие поручения ответственным за реализацию проекта лицам.
Старт строительству, при закладке фундамента которого присутствовал Председатель Правления ПАО «Газпром» Алексей Миллер, дан в этом году.
Комплекс будет построен по самым современным технологиям. Здесь будет детский сад, школа с бассейном, многофункциональный спортивный зал для игровых видов спорта, ледовая площадка, а также залы для популярных в Армении видов спорта.
Строительство проекта, предварительная стоимость которого составляет 49,3 млн долларов США, полностью осуществляет ПАО «Газпром».
Этот комплекс является одним из тех крупных проектов, которые реализуются в Армении при содействии ПАО «Газпром» в рамках широкомасштабной программы «Газпром-детям», и имеет исключительно социальное значение и своей многофункциональностью не будет иметь аналогов в республике.