Ամերիկյան Հարավային Կարոլինա նահանգում գտել են մի աղջկա, որը մոտ երեք ամիս առաջ էր կորել, հայտնում է Fox News–ը։ Նշում են, որ 30-ամյա Կարա Բրաունի վիզը շղթայով կապված էր մետաղական կոնտեյների։ Աղջիկը գտնվում էր մի տարածքում, որը 50 մղոն հեռավորության վրա է նրա տնից։
Օբյեկտի սեփականատիրոջը, որտեղ գտել են կնոջը, կալանավորել են։ Նրան կասկածում են տուժածի նկատմամբ սեռական բռնության մեջ։ Սպարտանբերգ օկրուգի շերիֆ Չաք Ռայթը նշել է, որ աղջկան «շղթայով կապել էին, շան նման»։ Ընդ որում նրան առեւանգողը, շերիֆի խոսքով, նրան կերակրում էր կոնտեյների ներսում։ Ոստիկանը նշել է, որ շատ ուրախ է, որ աղջկան այնուամենայնիվ հաջողվել է ողջ գտնել։
Հարկային տեսչության տվյալներով, օբյեկտի սեփականատերը Թոդդ Կոլհեփն է։ Ընդ որում կան տվյալներ, որ տղամարդն արդեն մեկ անգամ դատապարտված է եղել Արիզոնայում 1987-ին։
Օգոստոսի վերջին Բրաունի հետ միասին անհետացել էր նաեւ նրա բոյֆրենդը՝ 32-ամյա Չարլի Քարվերը։ Հիմա նրա գտնվելու վայրն անհայտ է։ Այդուհանդերձ, շերիֆը նախազգուշացրել է, որ այդ նույն տարածքով կարող է առնվազն չորս դի գտնվել։
Զույգի անհետացման մասին նորությունը ԱՄՆ-ում հետաքրքրություն էր առաջացրել նաեւ նրանով, որ Քարվերի ֆեյսբուքում շարունակում էին նոր գրառումներ հայտնվել նաեւ անհետացումից հետո։ Ենթադրվում է, որ նա հաշիվը կոտրվել է, քանի որ գրառումների բովանդակությունը նախորդներին նման չէր։

В американском штате Южная Каролина нашли девушку, пропавшую около трех месяцев назад, сообщает Gazeta со ссылкой на Fox News.  Отмечается, что шея 30-летней Калы Браун была прикована цепью в металлическом контейнере. Девушка находилась на территории, которая располагается в 50 милях (80,5 км) от ее собственного дома.
Владельца объекта, на котором нашли женщину, арестовали. Его подозревают в похищении и сексуальном насилии в отношении пострадавшей. Шериф округа Спартанберг Чак Райт отметил, что девушка «была прикована цепью, как собака». При этом похититель, по его словам, кормил ее внутри контейнера. Полицейский отметил, что очень рад, что девушку все-таки удалось найти живой.
По данным налоговой, владельцем объекта является Тодд Кольхепп. При этом есть данные, что мужчину уже осуждали за похищение в Аризоне в 1987 году.
В конце августа вместе с Браун пропал и ее бойфренд 32-летний Чарли Карвер. В настоящее время его местоположение неизвестно. Тем не менее шериф предупредил, что на территории может быть по крайней мере четыре тела.
Новость об исчезновении пары вызвала интерес в США еще и тем, что в фейсбуке Карвера продолжали появляться новые записи и после исчезновения. Предполагается, что его аккаунт был взломан, так как по тексту записи не были похожи на предыдущие.