Ադրբեջանը փոփոխություններ է կատարել «2017 թվականի պետական բյուջեի մասին» օրինագծում։ Նախագծի նոր տարբերակում պաշտպանական ծախսերն աճել են 63.6 տոկոսով կամ 1.027 մլրդ մանաթով՝ 1.615 մլրդ–ից հասնելով 2.642 մլրդ մանաթի, փոխանցում է Report–ը։
Դրանցից 1269.9 մլն մանաթը հատկացվել է պաշտպանական ուժերին, 111.9 մլն մանաթը՝ ազգային անվտանգությանը, 2.6 մլն մանաթը՝ պաշտպանության եւ անվտանգության ոլորտում կիրառական հետազոտություններին, 1 257.6 մլն մանաթը՝ այլ ծախսերի։ Բացի այդ, արդյունաբերական եւ շինարարական ծախսերն աճել են 34 տոկոսով կամ 639 մլն մանաթով՝ հասնելով 2.521 մլն մանաթի։ Այդ ծախսերն աճել են կրթության, գիտության, առողջապահության, գյուղատնտեսության եւ այլ ոլորտների ծախսերի կրճատման հաշվին։

Azerbaijan made some amendments in expenditures section of Azerbaijan state budget draft for 2017 year.  Defense spending in new draft increased by 63.6% or 1.027 billion manat to reach 2.642 billion from 1,615 billion, Report noted.
Overall, 1 269.9 million manat will be allocated to Defense forces,  111.9 million to National security,  AZN 2.6 million to defense and security researches and 1 257.6 million will be given for other purposes.
The expenditure rose by reduction of spending for education, science, healthcare, culture, agriculture and other sectors.