ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովն այսօրվա հերթական նիստում սահմանել եւ համարակալել է տարածքային ընտրական հանձնաժողովների սպասարկման տարածքները եւ տարածքային ընտրական հանձնաժողովների նստավայրերը: Այս մասին NEWS.am-ը տեղեկանում է ԿԸՀ մամուլի ծառայությունից:
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի որոշմամբ` հանրապետությունում գործելու են թվով 38 տարածքային ընտրական հանձնաժողովներ, որոնցից 10-ը` Երեւան քաղաքում եւ 28-ը` մարզերում:
ՀՀ ընտրական օրենսգրքի պահանջներին համապատասխան` տարածքային ընտրական հանձնաժողովների կազմավորումը կիրականացվի 21-օրյա ժամկետում:

YEREVAN. - The Central Electoral Commission (CEC) of Armenia prescribed and enumerated the service territories of the territorial electoral commissions and their residencies at its subsequent session Tuesday, CEC press-service informed Armenian News—NEWS.am.
According to the CEC decision, 38 territorial elctoral commissions will operate in the republic, of which 10 in Yerevan and 28 in provinces.
Pursuant to the requirements of the Elecoral Code of Armenia, the teritorial electoral commissions will be set up in a 21-day period.