Հայաստանի բնապահպանության նախարար, ՀՅԴ ընտրական համապետական ցուցակի վեցերորդ համար Արծվիկ Մինասյանը գալիք ընտրություններին մասնակցող բոլոր քաղաքական ուժերին հրավիրում է բանավեճերի Հայաստանի բնապահպանական խնդիրների լուծման թեմայով։
«Քննարկման առարկան այդ բանավեճերում կլինի նրանց պատկերացումները շրջակա միջավայրի ու երկրի բնապահպանական խնդիրների լուծման մասին»,- ասել է Արծվիկ Մինասյանը News.am–ի թղթակցի հետ զրույցի ժամանակ։
Նրա կարծիքով Հայաստանի ժողովրդին նման բանավեճերը ավելի հստակ պատկերացում կտան այն մասին, թե ինչ երկրում է ինքը ապրելու ապագայում, ինչ բնապահպանական, տնտեսական ու սոցիալական պայմաններ են լինելու ո ւ ինչպես է կազմակերպվելու երկրի հետագա զարգացումը։ Նաեւ ժողովուրդը կկարողանա գոնե թեթեւակի պատկերացում կազմել այն մասին, թե այս կամ այն կուսակցության ներկայացուցիչները ինչպես են պատկերացնում երկրի բնապահպանական խնդիրները ու դրանց լուծումները, չէ՞ որ քաղաքական ուժերի մեծ մասի ծրագրերում բնապահպանությնա խնդիրների մասին առհասարակ անդրադարձ չկա։

Министр экологии Армении, шестой номер в общегосударственном избирательном списке АРФ Дашнакцутюн Арцвик Минасян приглашает представителей всех политических сил, участвующих в предстоящих выборах, организовать дебаты на тему решения экологических проблем Армении.
«Предметом обсуждения на этих дебатах сделаем их (представителей политических сил – прим. ред.) представления об окружающей среде и их видение решений экологических проблем страны», - сказал Арцвик Минасян в беседе с корреспондентом Новости Армении – NEWS.am.
По его мнению, народу Армении такие дебаты дадут более четкое понимание того, в какой стране он будет жить в будущем, какие будут экологические, экономические и социальные условия и как будет организовано дальнейшее развитие страны. Также нараод сможет получить хоть какое-то представление о том, как представители той или иной партии или блока видят экологические проблемы страны и их решения, ведь в программах большинства политических сил проблемы экологии вообще не затронуты.