Նախնական տեղեկություններով՝ Բելառուսի 2 քաղաքացի տուժել է Մոսկվայի արեւմուտքում էլեկտրագնացի եւ ուղեւորատար գնացքի բախման հետեւանքով: «ՌԻԱ Նովոստի»-ի փոխամցմամբ՝ այս մասին հայտնել են հանրապետության ԱԳ նախարարությունից:
«Նախնական տեղեկություններով՝ երկաթուղային վթարի հետեւանքով տուժածների թվում Բելառուսի երկու քաղաքացի կա»,- նշված է գերատեսչության Twitter-ի միկրոբլոգում:
Ավելի վաղ Ռուսաստանի Արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հրապարակել է 12 մարդկանց ցուցակը, որոնք վթարից հետո հոսպիտալացվել են Մոսկվայի հիվանդանոցներում: Բելառուսի երկաթուղին հրապարակել է գնացքների բախման հետեւանքով տուժած 8 մարդու անուններով ցուցակ: ՌԴ ԱԻ նախարար Վլադիմիր Պուչկովը հայտարարել է, որ տուժողների թվում արտասահմանցիներ կան:

Двое граждан Белоруссии пострадали, по предварительным данным, при столкновении электрички и пассажирского поезда на западе Москвы, сообщает министерство иностранных дел республики, передает РИА Новости. https://ria.ru/
«По предварительным данным, среди пострадавших в результате железнодорожной аварии два гражданина Беларуссии», — говорится в микроблоге ведомства в Twitter.
Ранее МЧС России опубликовало список из 12 человек, госпитализированных в московские больницы после ЧП с поездами. Белорусская железная дорога опубликовала список из восьми человек, пострадавших при столкновении поездов. Глава МЧС России Владимир Пучков заявил, что среди пострадавших есть иностранцы.