Չինաստանում pipixia կոչվող խեցգետնի անունը, որը հնչում է «պիպի սյա» հաղթել է «Նախագիծ 001Ա» նոր ավիակրի անվանման համար ինտերնետային հարցման արդյունքներով։ Ավիակիրը ջուրն են իջեցրել Լյաոնին նահանգի Դալյալ քաղաքում մեկ ամիս առաջ, հայտնում է South China Morning Post-ը։
Խեցգետնի այդ տեսակը հանրահայտ խոհարարական մթերք է Ասիայում։ Պարբերականը հայտնում է, որ օգտատերերի 1․37 մլն ձայն ստացած «Պիպի սյա» անվանումը մամուլի ասուլիսի ժամանակ հիշատակել է նույնիսկ Չինաստանի ՊՆ ներկայացուցիչ Յան Յույժինը։ Նա նշել է, որ ավիակիրը չի կոչվելու «Պիպի սյա», ճշգրտելով, որ նավը պաշտոնական անվանում կստանա 2020-ին, շահագործման հանձնվելուց հետո։

В Китае имя рака-богомола, или ротоногого рака (皮皮虾 — pipixia), которое звучит как «пипи ся́», победило в интернет-опросе по выбору названия для нового авианосца «Проект 001А», который был спущен на воду в городе Далянь провинции Ляонин месяцем ранее, сообщает Gazeta  со ссылкой на South China Morning Post.
Рак-богомол является популярным кулинарным продуктом в Азии. Издание уточняет, что собравшее 1,37 млн голосов пользователей название «Пипи ся́» на своей пресс-конференции упоминал даже официальный представитель министерства обороны КНР Ян Юйжин. Он отметил, что авианосец не будет называться «раком-богомолом», уточнив, что официальное название судно получит после ввода его в эксплуатацию в 2020 году.