Լոնդոնի ոստիկանությունը կալանավորել է 47-ամյա տղամարդուն, որը մզկիթի մոտ մխրճվել էր անցորդների ամբոխի մեջ։ Նրան կասկածում են ահաբեկչություն՝ այդ թվում մահափորձ ու սպանության պատրաստելու կամ էլ հրահրելու մեջ, հայտնում է AFP-ը։
Հայտարարության մեջ նշվում է, որ տղամարդը ձերբակալվել է հարձակման վայրում ։ Կալանավորվածն ապրում է Քարդիֆում։ Ոստիկանության ներկայացուցչի խոսքով, պատահարը դիտարկվում է որպես ահաբեկչական միջադեպ ու հետաքննվում Հակաահաբեկչական վարչության կողմից։
Mirror-ի տվյալներով, կալանավորված Դարեն Օսբորնը չորս երեխաների հայր է։
Նշենք, որ վրաերթի հետեւանքով 1 մարդ է զոհվել, 10-ը վիրավորվել։ ԱԿանատեսների խոսքով, տղամարդը, որը վրաերթի է ենթարկել անցորդներին, բղավում էր ․ «Ես կսպանեմ մուսուլմաններին»։

Полиция Лондона арестовала 47-летнего мужчину, который въехал в толпу пешеходов у мечети, по подозрению в подготовке или подстрекательстве терроризма включая убийство, а также покушение на убийство, сообщает AFP.
В заявлении отмечается, что мужчина был задержан представителями общественности на месте нападения. Арестованный проживает в Кардиффе (Уэльс). По словам представителя полиции, происшествие рассматривается как террористический инцидент и расследуется Контртеррористическим управлением.
По данным Mirror, арестованный Даррен Осборн, отец четырех детей.
Отметим, что в результате наезда 1 человек погиб, 10 получили ранения. По словам очевидцев, мужчина, совершивший наезд, выкрикивал: «Я убью мусульман».