Հարավկորեական ռազմաարդյունաբերական ընկերության (KAI) փոխնախագահին իր բնակարանում մահացած են գտել, նա, ենթադրաբար, ինքնասպան է եղել, հայտնում է YTN-ն:
Հեռուստաալիքի տեղեկություններով՝ Կիմ Ին Սիկը, որը ՌՕՈւ-ի նախկին գեներալ էր եւ պատասխանատու էր արտասահմանում KAI ընկերության բիզնեսի համար, մահվանից առաջ 3-էջանոց նամակ է թողել: Նամակում նա ներողություն է խնդրում, որ չի կարողացել կարգավորել ընկերության խնդիրները, չնայած իր մեծ ձգտմանը:
KAI ընկերությունն ամռանը ներքաշվել էր սպառազինության մշակումների հետ կապված կոռուպցիոն խոշոր սկանդալի մեջ: Սակայն Կիմ Ին Սիկը չի եղել դատախազության ուշադրության կենտրոնում:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ KAI նախկին նախագահ Հա Սոն Յոնը, որը հրաժարական էր տվել այս տարվա հուլիսին, կասկածվում էր ստվերային հիմնադրամ ստեղծելու մեջ, որի դարամական միջոցները ծախսվել են երկրի նախկին նախագահ Պակ Կըն Հեի օգնականներին կաշառելու համար:

Вице-президент южнокорейской военно-промышленной компании (KAI), найденный в четверг мертвым в своей квартире, предположительно, покончил с собой, сообщает РИА Новости со ссылкой на телеканал YTN.
По его данным, Ким Ин Сик, бывший генерал ВВС, отвечавший за бизнес компании KAI за рубежом, оставил предсмертное письмо на трех листах. В нем он извиняется за то, что не смог решить проблем компании, хотя очень к этому стремился.
Компания KAI летом оказалась вовлеченной в крупный коррупционный скандал вокруг разработок вооружений. Однако, как отмечало агентство Рёнхап, Ким Ин Сик не был в центре внимания прокуратуры.
Как сообщалось ранее, бывший президент KAI Ха Сон Ён, ушедший в отставку в июле этого года, подозревается в создании теневого фонда, средства из которого, как утверждается, шли на уплату взяток помощникам экс-президента Республики Корея Пак Кын Хе.