Արմեն Ջիգարխանյանի փաստաբանը սեփական հետաքննությունն է վարում, որի ընթացքում պարզել է, որ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայան դերասանին ուժեղ ներգործող հանգստացուցիչներ է ներարկել, իսկ նա կարծել է, թե կինը ինսուլին է ներարկում, հայտնում է Dni.ru- ն:
Երբ հայտնի դարձավ Արմեն Ջիգարխանյանի աշխատասենյակում տեղադրված թաքնված տեսախցիկի մասին, դերասանի նախկին կնոջ՝ Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի դեմ մեղադրանք առաջադրվեց «անձնական կյանքի անձեռնմխելիության խախտում» քրեական հոդվածի համաձայն: Արվեստագետի փաստաբան Եվգենի Պարֆյոնովի կարծիքով՝ նյութեր են հավաքվել նաեւ «խարդախություն» հոդվածի վերաբերյալ, որի շրջանակներում դերասանին ցանկանում են վերադարձնել վերջինիս բնակարանը եւ փողերը:
Խոսքը Մոլոդոգվարդեյսկայա փողոցի վրա գտնվող տան մասին է: Պարֆյոնովի խոսքով՝ դերասանի համար բոլորովին անսպասելի էր իմանալ, որ բնակարանը ձեւակերպված է միայն Վիտալինայի անունով: «Նա համոզված էր, որ բնակարանը առնվազն համատեղ սեփականություն է», - պարզաբանել է փաստաբանը:

Адвокат Армена Джигарханяна провел собственное расследование. Согласно его данным, Виталина Цымбалюк– Романовская колола ему сильнодействующие успокоительные препараты, а он думал, что она вводит ему только инсулин, сообщает Дни.ру
После того как стало известно о скрытом видеонаблюдении в кабинете Армена Джигарханяна, его бывшей жене Виталине Цымбалюк-Романовской предъявлено обвинение по уголовной статье «нарушение неприкосновенности частной жизни». По словам адвоката артиста Евгения Парфенова, также были собраны материалы по статье «мошенничество», в рамках которого актеру хотят вернуть квартиру и деньги.
Речь идет о жилище на Молодогвардейской улице. По словам Парфенова, для актера было полнейшей неожиданностью узнать, что квартира оформлена только на Виталину. «Он был убежден, что квартира как минимум находится в совместной собственности», – объяснил адвокат.