Քաբուլում ռազմական ակադեմիայի վրա հարձակման հետեւանքով զոհվել է աֆղանստանցի 2 զինծառայող, եւս 10-ը՝ վիրավորվել, բախումները շարունակվում են, հայտնում է Pajhwok գործակալությունը՝ վկայակոչելով երկրի պաշտպանության նախարարությանը:
Գործակալության տեղեկություններով՝ հարձակվողներն ընդամենը 5-ն են եղել: Զինվորականների հետ փոխհրաձգության ընթացքում հարձակվողներից երեքին վնասազերծել են, մեկին հաջողվել է բռնել: Ներկայումս 5-րդ գրոհայինը շարունակում է դիմադրություն ցույց տալ:
Գրոհայինների խումբը հարձակվել է մարշալ Ֆահիմի անվան ազգային պաշտպանության համալսարանի վրա: Անվտանգության ուժերը փակել են ուսումնական հաստատություն տանող ճանապարհները: Ակադեմիայի տարածքում տեղի է ունեել հրաձգություն եւ պայթյուններ են լսվել:

Жертвами атаки на военную академию в Кабуле стали двое военнослужащих Афганистана, еще десять получили ранения, столкновение продолжается, передает агентство Pajhwok со ссылкой на министерство обороны.
По данным агентства, всего нападавших было пятеро. В ходе перестрелки с военными, трое из нападавших были ликвидированы, еще одного удалось задержать. В настоящий момент пятый боевик продолжает оказывать сопротивление, передает РИА Новости
Группа боевиков атаковала национальный оборонный университет имени Маршала Фахима. Силы безопасности перекрыли дороги, ведущие к учебному заведению. На территории академии велась стрельба и были слышны взрывы.