Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Ադրբեջանում գտնվող Սաուդյան Արաբիայի Պաշտպանության նախարարության պատվիրակության հետ, հաղորդում է Trend-ը` հղում անելով պաշտպանության նախարարությանը:
Հասանովը շեշտել է պետությունների ղեկավարների միջեւ բարեկամական կապերի կարեւոր դերը երկրների միջեւ կապերի ընդլայնման գործում եւ նշել, որ այդ կապերը հաջողությամբ զարգանում են տարբեր ուղղություններով:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են երկու երկրների բանակների միջեւ կապերի ամրապնդման, համատեղ զորավարժությունների անցկացման, այցելությունների կազմակերպման, ինչպես նաեւ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք այլ հարցեր:

Министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов встретился с находящейся в Азербайджане делегацией министерства обороны Саудовской Аравии, сообщает Тренд со ссылкой на Минобороны.
Гасанов подчеркнул важную роль дружеских отношений глав государств в расширении связей между странами и отметил, что эти связи успешно развиваются в различных направлениях.
В ходе встречи были обсуждены вопросы укрепления связей между армиями двух стран, проведения совместных военных учений, организации визитов, а также ряд других вопросов, представляющих взаимный интерес.