Ըստ ստացված տեղեկությունների, Թուրքիայի հարավ-արեւելյան հատվածի Հաքքարիի նահանգի Չուքուրջայի շրջանում, Քավշաք գյուղի Քազանի դաշտավայրում քուրդ զինյալների դեմ տարվող ռազմական գործողությունների ժամանակ զոհվել է թուրքական զինված ուժերի սպա Մուսթաֆա Գյուլերը։ Այս մասին տեղեկացնում է թուրքական Haberturk կայքէջը։ Հայտնվում է, որ արդեն չորս օր տեւող ռազմական գործողությունների ընթացքում զոհվել է 8 քուրդ զինյալ։
NEWS.am-ը հիշեցնում է, որ սեպտեմբերի 8-ին Հաքքարիի Չուքուրջայի շրջանում եւ Շիիրտի նահանգի Էրուհի շրջանում թուրքական զինված ուժերի եւ քուրդ զինյալների միջեւ տեղի ունեցած բախումից զոհվել է 8 թուրք զինվորական։ Այդ շրջաններում թուրքական զինված ուժերը օգտագործել են նաեւ ռազմական ուղղաթիռներ՝ օդից կրակային աջակցության համար։ Բացի այդ, Կայսերի քաղաքից տվյալ շրջաններ են ուղեւորվել հատուկ նախապատրաստում անցած հատուկ նշանակության զորքերի 100 զինվորականներ։

According to the data received, Turkish Armed Forces officer Mustafa Guler was killed in the military operations against Kurdish militants in Hakkari Province, the southeast corner of Turkey, Haberturk website reports. It is known that eight Kurdish militants were killed within 4-day hostilities.
On September 8, eight servicemen were killed in the armed scuffle between Turkish Armed Forces and Kurdish Armed Units. Turkish troops used military helicopters for fire support in these regions. Besides 100 militaries of Special Forces were sent from Kayseri to the regions, NEWS.am reported earlier.