Ռուսաստանի Առաջին ալիքը երկար ժամաանկ Էլինա Մազուրից պահանջում էր լռել: Այս մասին Վիտալինա Ցիմբալյուկ-Ռոմանովսկայայի նախկին ներկայացուցիչ Էլինա Մազուրը բացառիկ հարցազրույցում ասել է Dni.Ru-ին:
«Առաջին ալիքը սցենար ուներ.Վիտալինան մի անմեղ էակ է, որին թալանել է Ջիգարխանյանը,-բացատրեց Էլինան: Բոլորը ցնցված են՝այ քեզ անակնկալ, ինչպես կարող էր ժողովրդական արտիստը եւ հարգված մարդը այդպես նեղացնել երիտասարդ ուկրաինացի դաշնակահարուհուն: Սակայն ես խառնեցի նրանց ծրագրերը, սկսեցի պատմել, ով է թաքնվում այդ հեզաբարոյի հետեւում, ինչ աֆերաներ էր նա անում, ինչպես էր ստորագրություններ կեղծում, որն նրա անունը Վիտալինա չէ... Այս ամենը Առաջին ալիքին պետք չէր: Եվ «Պուստ գովորյատ»-ի խմբագիրները գտան ուրիշների, որպեսզի ինձ վարկաբեկեն: Հորինեցին, որ ես հասարակաց տուն ունեմ, գողաորջ եւ այլ հիմարություններ: Մի խոսքով, ամեն կերպ փակում էին իմ բերանը, իսկ Վիտալինան մինչ այդ ավելի էր անամոթանում, զգալով իր անպատժելիությունը»:
«Այժմ էլ Առաջին ալիքն անընդհատ ինձ անհանգստացնում է, ցանկանում է Ջիգարխանյանի բնակարանների թեմայի մասին հարցազրույց վերցնել: Ես հրաժարվում եմ, որովհետեւ չեմ ուզում նրանց հետ համագործակցել: Բացի այդ, Արմեն Բորիսովիչը բազմիցս դիմել էր Առաջին ալիքի ղեկավարությանը հետապնդումը դադարեցնելու խնդրանքով: Նրան այդպես էլ չլսեցին: Իսկ ես հանրային միջավայրում պաշտպանում եմ Ջիգարխանյանին եւ ասում եմ՝ կանգ առեք: Նա ծեր մարդ է: Դուք ուզում էիք Կիեւից հավաքարար Վիկայի հետ գործա՞րք ստանալ: Դուք այն ստացաք: Մենք այլեւս ոչ մի կերպ չենք ցանկանում մեկնաբանել կատարվածը: Ես խնդրում եմ հանգիստ թողնել մեծ արտիստի անունը, որը գրանցվել է Գինեսի ռեկորդների գրքում եւ նրա ընկերոջ՝ Արթուր Սողոմոնյանի»:
«Հենց Արթուրի բարության եւ սիրո շնորհիվ Արմեն Բորիսովիչը աժյմ ապրում է: Նա հրաշալի խնամող ունի, արտիստի խոսքով, ավելի լավը քան Վիտալինան: Նրան բուժում են լավագույն բժիշկները եւ բուժանձնակազմը, նա շրջապատված է հոգատարությամբ եւ ուշադրությամբ:
«Հոգատար Վիտալինան կարող է չանհանգստանալ, թե ինչպես է իր բացակայության ժամանակ իրեն զգում Արմեն Բորիսովիչը: Նա մոռացել է նրան» – ընդգծել է Մազուրը:

Первый канал долгое время требовал от Элины Мазур «заткнуться». Об этом бывший представитель Виталины Цымбалюк-Романовской  Элина Мазур сообщила в эксклюзивном интервью Dni.Ru.
«У Первого канала был сценарий: Виталина – эдакая бедная крошка, обобранная жуликом Джигарханяном, – пояснила Элина. – Все в шоке: ах, какой пассаж, ах, как смел народный артист и уважаемый человек так обидеть молодую украинскую пианистку. Но я им смешала карты – стала рассказывать, кто скрывается за этой личной кротости, какие аферы она проворачивала, как подделывала подписи, что звать ее вовсе даже не Виталина... Эти мои признания были Первому каналу совсем не нужны. И редакторы «Пусть говорят»  нашли подсадных, чтобы меня скомпрометировать. Придумали, что у меня бордели, притоны и прочую чушь. Словом, всячески затыкали мне рот, а Цымбалюк-Романовская тем временем наглела, чувствуя свою безнаказанность».
«Теперь же Первый канал меня достает,  очень хочет получить эксклюзив на тему квартир Джигарханяна, – продолжила Мазур. – А я отказываюсь, потому что не хочу с ними сотрудничать. Кроме того, Армен Борисович неоднократно обращался к руководству Первого канала с просьбой прекратить травлю. Голос метра так и не был услышан. А я защищаю Джигарханяна в публичном пространстве, и говорю: остановитесь! Он старый человек. Вы хотели получить контракт с уборщицей Викой из Киева? Вы его получили! Мы больше никак не хотим комментировать происходящее! Я прошу оставить в покое доброе имя великого артиста, внесенного в Книгу рекордов Гиннесса, и его друга Артура Согомоняна».
«Именно благодаря доброте и любви Артура, единственного близкого человека, Армен Борисович сейчас держится. Ему нанята прекрасная сиделка – по словам метра, лучше чем Цымбалюк-Романовская, вокруг него лучшие врачи и медперсонал, он окружен заботой и вниманием. «Заботливая» Виталина может не волноваться о том, как в ее отсутствие чувствует себя Армен Борисович. Он ее забыл! Сиделок, тем более нечистых на руку, долго вспоминать – не комильфо!» – подчеркнула Мазур.