Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների կողմից հերթական կաշառքի դեպքն է բացահայտվել:
Պաշտպանության նախարարի մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը դեպքի վերաբերյալ իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է. «Ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների կողմից ստացված օպերատիվ տվյալներն իրացնելու արդյունքում պարզվել է, որ պաշտոնատար անձ հանդիսացող N զորամասի հրամանատար փոխգնդապետ Գ.Ն-ն շորթմամբ, խոշոր չափերով կաշառք ստանալու դիտավորությամբ, նույն զորամասի տարածքում գործող «Զինառ ՓԲԸ-ի» խանութ-թեյարանի գործունեությանը չխոչընդոտելու համար Հ.Օ-ից, որպես կաշառք տարբեր ժամանակահատվածում պահանջել եւ ստացել է խոշոր չափի գումար:
Հունիսի 15-ին հերթական անգամ Հ.Օ-ն Գ.Ն-ին, կաշառք տալուց ռազմական ոստիկանության աշխատակիցների կողմից Գ.Ն-ն իր աշխատասենյակում գումարը վերցնելու պահին բռնվել է:
Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` 311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին, 3-րդ կետերի եւ 38-311-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին, 3-րդ կետերի (Կաշառք ստանալը) հատկանիշներով:

Сотрудники Военной полиции выявили очередной случай взяточничества. Об этом на своей странице в Facebook написал пресс-секретарь министра обороны Армении Арцрун Ованнисян.
«Сотрудники Военной полиции выяснили, что являющийся официальным лицом командир N-ой воинской части, подполковник Г.Н. в разное время требовал и получал деньги в крупных размерах от А.О. для того, чтобы не препятствовать деятельности магазина-чайной «Зинар», действующей на территории той же части. В момент очередной передачи денег 15 июня Г.Н. был пойман в своем же кабинете сотрудниками Военной полиции.
По факту возбуждено уголовное дело по 1,3 пунктам части 3 статьи 311 статьи и 1,3 пунктам 3 части 38-311 статьи УК Армении. Г.Н. задержан, ведется следствие», - отметил Ованнисян.