Գազայի հատվածում Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը տարածաշրջանի տարածքից այրվող նյութերով օդապարիկների արձակման պատճառով հարվածել են մի խումբ պաղեստինցիների, հաղորդում է RT-ն` վկայակոչելով երկրի բանակի մամուլի ծառայությանը:
«Գազայի հատվածի հարավային մասում Իսրայելի ռազմաօդային ուժերը հարվածել են մի խումբ ահաբեկիչների, որոնք Իսրայելի տարածքի ուղղությամբ այրվող նյութերով օդապարիկներ են արձակել», - նշվում է Twitter-ի հայտարարությունում:
Զինվորականների տվյալներով, «ամիսներ շարունակ» Գազայի հատվածից այրվող նյութերով օդապարիկներ են արձակվում:
Ինչպես նշել են մամուլի ծառայությունում, դրանց պատճառով 8000 ակր «իսրայելական հողեր» են այրվել, 100 կենդանիներ են սատկել:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Գազայի հատվածի արեւելքում 376 մարդ վիրավորվել է պաղեստինցիների եւ Իսրայելի բանակի զինվորների միջեւ բախումների արդյունքում:

Военно-воздушные силы Израиля нанесли удар по группе палестинцев в секторе Газа из-за запуска воздушных шаров с горючими веществами с территории региона, сообщает RT  со ссылкой на армейскую пресс-службу страны.
«Самолёт ВВС Израиля нанёс удар по группе террористов в южной части сектора Газа, которые осуществляли запуск горящих воздушных шаров в сторону израильской территории», — указывается в заявлении в Twitter.
По данным военных, «на протяжении месяцев» со стороны сектора Газа запускаются воздушные шары с горючими веществами. Как отметили в пресс-службе, из-за них сгорели 8000 акров «израильской земли», погибли 100 животных.
Ранее сообщалось, что на востоке сектора Газа в результате столкновений между палестинцами и военнослужащими армии Израиля пострадали 376 человек.