Մալայզիայի ֆինանսների նախարար Լիմ Գուան Էնգը հայտարարել է, որ Goldman Sachs-ի կողմից պետական ներդրումային 1MDB հիմնադրամը մի քանի մլրդ դոլարով թալանելուց հետո ներողություն խնդրելը բավարար չէ, եւ որ նա պետք է 7,5 մլրդ դոլար փոխհատուցում վճարի՝ տեղեկացնում է AP-ը։
Goldman  Sachs-ի գլխավոր տնօրեն Դեւիդ Սոլոմոնը Մալայզիայի ժողովրդից ներողություն է խնդրել նախկին բանկիր Տիմ Լեյսների կողմից 1MDB-ի բաժնետոմսերը վաճառելու համար, որի հետեւանքով երկրի վարչապետ Նաջիբ Ռազակի մերձավորները մի քանի տարի հիմնադրամից միլիարդավոր դոլարներ գողանալու հնարավորություն են ունեցել։ Սոլոմոնն ասել է, որ նախկին իշխանությունները բանկին թյուրիմացության մեջ են գցել։

Министр финансов Малайзии Лим Гуан Энг заявил, что извинения со стороны Goldman Sachs за ее роль в предполагаемом разграблении государственного инвестиционного фонда 1MDB на сумму в несколько миллиардов долларов недостаточно, и что он должен выплатить 7,5 миллиарда долларов в качестве компенсации, передает AP․
Генеральный директор Goldman Sachs Дэвид Соломон принес извинения народу Малайзии за роль бывшего банкира Тима Лейснера в организации продажи облигаций 1MDB, в результате чего приближенные бывшего премьер-министра Малайзии Наджиба Разака получили возможность за несколько лет украсть из фонда миллиарды долларов. Соломон сказал, что банк был введен в заблуждение Лейснером и бывшими правительственными чиновниками Малайзии.