ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփին ընդգրկել են «Ոսկե ազնվամորի» հակամրցանակի «Վատագույն դերասան» անվանակարգում:
Նա անվանակարգում ընդգրկվել է Դինեշ Դու Սուզայի «Ազգի մահը. կարո՞ղ ենք արդյոք Ամերիկան երկրորդ ամգամ փրկել» եւ Մայքլ Մուրի «Ֆարենհայտ 11/9» ֆիլմերում սեփական վավերագրական նկարահանումների համար, հայտնում է The Hollywood Reporter-ը:
Թրամփի հետ միասին հակամրցանակին են հավակնում Ջոնի Դեփը «Շերլոք Գնոմս» մուլտֆիլմի համար, Ուիլ Ֆերելը «Հոլմսը եւ Վաթսոնը» ֆիլմում դերի համար, Ջոն Թրավոլտան «Գոթիի» համար եւ Բրյուս Ուիլիսը «Մահվան ծարավ» ֆիլմի համար:
ԱՄՆ առաջին տիկին Մելանյա Թրամփն, իր հերթին, «Ֆարենհայթ 11/9»-ի հայտնվելուց հետո ընդգրկվել է «Երկրորդ պլանի վատագույն դերասանուհի» անվանակարգում:
Դոնալդ Թրամփը մեկ անգամ ստացել է «Ոսկե ազնվամորի» «Ուրվականները դա չեն անում» (1991) ֆիլմի համար որպես «Երկրորդ պլանի վատագույն դերասան» անվանակարգում:

US President Donald Trump was nominated at this year’s Golden Raspberry Awards, better known as The Razzies for the worst actor, National reported.
Trump is nominated this year for his appearance in archive footage in not one, but two documentaries – Dinesh D'Souza's Death of a Nation and Michael Moore’s Farenheit 11/9.
Johnny Depp for Sherlock Gnomes, Will Ferrell for Holmes & Watson, John Travolta for Gotti and Bruce Willis for Death Wish also included in the list of the nominees.
US First lady Melania Trump has also been nominated as the Worst Supporting Actress for her own role in Moore’s film
Donald Trump has already picked up a Worst Supporting Actor gong in his pre-presidential days, for his cameo as a flirtatious businessman in 1991’s Ghosts Can’t Do It.