Վարդենիսում պարտված ՔՊ-ական թեկնածուի` Վահան Զարոյանի կողմնակիցները կեսգիշերին ճանապարհ են փակել, այնուհետեւ թեկնածուի հորդորով բացել են ճանապարհը:
«Իմ կողմնակիցները ճանապարհը բացել են իմ հորդորով»,- իր ֆեյսբուքյան էջում գրել է Վահան Զարոյանը:
Նշենք, որ Վարդենիս համայնքի ղեկավար է ընտրվել քաղաքապետի ժամանակավոր պաշտոնակատար Արամ Մելքոնյանը: Տվյալներ Վարդենիսի համայնքի ղեկավարի ընտրություններից:
Ձայները հետեւյալ կերպ են բախշվել` Արամ Մելքոնյան՝ 1719 ձայն, Կարեն Մկրտչյան՝ 931 ձայն, Արկադի Խաչատրյան՝ 824 ձայն, Գևորգ Սիմոնյան՝ 591 ձայն, Արսեն Ամիրխանյան՝ 525 ձայն, Վահան Զարոյան՝ 504 ձայն, Գարսիկ Սաղաթելյան՝ 350 Գրիշա Աղաջանյան՝ 273:
Նշենք, որ Արամ Մելքոնյանը Գեղարքունիքի մարզպետ Գնել Սանոսյանի համակուրսեցին է, ըստ մամուլի հրապարակումների, նրան հենց մարզպետն է սատարում՝ «չեզոքացնելով» մյուս թեկնածուներին, դրա մասին բարձրաձայնում էին նաեւ թեկնածուները։

Сторонники проигравшего на выборах мэра города Варденис (бывший райцентр в Гегаркуникской области Армении, бассейн озера Севан) кандидата от правящей партии «Гражданский договор» Ваана Зарояна в ночь на 18 февраля перекрыли дорогу. Она была открыта через некоторое время после призыва последнего.
Отметим, что главой Вардениса избран и.о. мэра Арам Мелконян. Голоса на выборах в Варденисе распределись следующим образом: Арам Мелконян – 1719, Карен Мкртчян – 931, Аркадий Хачатрян – 824, Геворк Симонян – 591, Арсен Амирханян – 525, Ваган Зароян – 504 (кандидат от партии Пашиняна занял лишь 6-ое место), Гарсик Сагателян – 350, Гриша Агаджанян – 273.