Եթովպիայում կործանվել է Ethiopian Airlines ավիաընկերության Boeing-737 ինքնաթիռը, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստի-ն՝ հղում կատարելով ավիաընկերության հայտարարությանը:
«ET-AVJ հերթական համարով Boeing 737-800 MAX ինքնաթիռը թռել էր տեղական ժամանակով 08:38 –ին Ադիս Աբեբայի «Բոլե» միջազգային օդանավակայանից, իսկ 08:44-ին ինքնաթիռի հետ կապը կորել էր»,-գործակալությունը մեջբերում է Ethiopian Airlines-ի հայտարարությունը:
Ինչպես պարզաբանում է ավիաընկերությունը, ողբերգությունը տեղի է ունեցել Դեբրե Զեյթ քաղաքի մոտակայքում:
Ըստ նախնական տվյալների՝ ինքնաթիռում գտնվել են 149 ուղեւորներ եւ անձնակազմի 8 անդամներ: Ողջ մնացածների կամ հնարավոր զոհերի մասին տեղեկություններ չկան: Դեպքի վայրում աշխատում են փրկարարները:

An Ethiopian Airlines Boeing 737 heading to the Kenyan capital Nairobi has crashed near Addis Ababa, the airline said on Sunday morning, CNN reported.
The plane, a Boeing 737-800MAX with flight number ET 302, lost contact at 08.44 am local time soon after taking off, at 08:38 am local time, from Bole International Airport in the Ethiopian capital, the airline said in a statement.
The aircraft went down around Bishoftu, southeast of Addis Ababa. The airline believes there were 149 passengers and eight crew members on board.