Աֆղանստանի Հիլմենդ նահանգի Լաշքարգահ քաղաքի մարզադաշտում տեղի ունեցած երկու պայթյունի հետեւանքով տուժել են նահանգապետը եւ մի քանի տեղացի պաշտոնյաներ, հայտնում է Ariana News հեռուստաալիքը:
Առաջին պայթյունը որոտացել է Ֆերմերի ազգային օրը նշելու ժամանակ:
Հեռուստաալիքը հայտնում է, որ սպանվել է առնվազն մեկ ոստիկան, իսկ Հիլմենդի նահանգապետը, տեղեկատվության եւ մշակույթի դեպարտամենտի պետը, նահագային խորհրդի պետը եւ նրա տեղակալը, ինչպես նաեւ մի զինվորական պաշտոնյա պայթյունների հետեւանքով վիրավորվել են:
Տարբեր տեղեկություններով՝ պայթյունների հետեւանքով մահացել է 3-ից մինչեւ 7 մարդ, ավելի քան 10-ը մարմնական վնասվածքներ է ստացել:
«Փաժվաք» գործակալությունը, վկայակոչելով ականատեսին, հայտնում է 7 զոհի մասին: Tolo News հեռուստաալիքը, վկայակոչելով աղբյուրներին, հայտնում է, որ պայթյունի հետեւանքով վիրավորվել է նվազագույնը 16 մարդ, որոնց թվում անվտանգության աշխատակիցներ եւ տեղական պաշտոնյաներ: Khaama Press գործակալությունը հայտնել է 4 զոհվածի մասին:

Губернатор провинции и несколько местных чиновников пострадали в результате двух взрывов на стадионе в городе Лашкаргах в афганской провинции Гильменд, сообщает РИА Новости со сылкой на телеканал Ariana News.
Взрывы прогремели во время празднования национального Дня фермера.
Как сообщает телеканал, по меньшей мере один полицейский был убит, а губернатор провинции Гильменд, начальник департамента информации и культуры, начальник совета провинции и его заместитель, а также военный чиновник получили ранения в результате взрывов.
По различным данным, от трех до семи человек погибли, более десяти человек получили ранения в результате взрывов.
Агентство Пажвак со ссылкой на очевидца сообщает о семи погибших. Телеканал Tolo News со ссылкой на источники сообщает, что не менее 16 человек были ранены во время взрыва, среди них - сотрудники безопасности и местные чиновники. Агентство Khaama Press сообщало о четырех погибших.